אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: מדיגוס משיקה קו מוצרים חדש בתחום האנדוסקופיה צילום: עמית שעל

בלעדי: מדיגוס משיקה קו מוצרים חדש בתחום האנדוסקופיה

פוטנציאל המכירות מהמוצרים האנדוסקופיים החד פעמיים פרי פיתוחם של החברה מוערך בכ-1.25 מיליון שקל בשנת 2009 ו- 7.5 מיליון שקל ב-2011

09.09.2009, 08:09 | עומר ענבר

מדיגוס, חברת המכשור הרפואי, משיקה קבוצת מוצרים אנדוסקופיים חדשים לניסויים ראשוניים מול הרשויות בארה"ב (FDA) ובאירופה (CE). להערכת מנכ"ל החברה, אלעזר זוננשיין, הניסויים הקליניים שיידרשו יהיו פשוטים יחסית ועל כן החברה צופה למכירות של 1.25 מיליון שקל כבר ב-2010, שיצמחו לרמה של 7.5 מיליון שקל בשנת 2011. החברה החלה במאמצים למציאת שותף לשיווק המוצר ונראה כי חברה אמריקאית גדולה היא המועמדת המתקדמת ביותר בשיחות לעת עתה. הכנסות החברה הסתכמו ב-180 מיליון אלף שקל ברבעון השני של 2009.

"אנחנו מתחילים לראות הרבה מוצרים שונים שיוצאים מהמעבדות של החברה. ככל שהיקף המוצרים יהיה גדול יותר, גורמי הסיכון מתונים יותר וגם שיעור הרווחיות של החברה משתפרת. קיבלנו החלטה להוציא את קו המוצרים מחוץ למעבדות שלנו על סמך תוצאות מניסויים שנערכו בתוך החברה, ואנו צופים שבמהלך הרבעון הראשון של 2010 נקבל כבר את אישור הרשויות", אמר זוננשיין בתגובה.

מדובר בקבוצה של שלושה עד חמישה מוצרי וידאו אנדוסקופיים חד פעמיים שנועדו לשימוש דיאגנוסטי ושימוש לריפוי מחלות, בעיקר למחלות אף אוזן וגרון. זוננשיין מסביר כי המוצרים שנמצאים עתה בשוק הם מוצרים מבוססי סיבים אופטיים לשימוש רב פעמי שדורשים הוצאות טיפול והחזקה גבוהות.

לפני כחודש הודיעה החברה על מו"מ מתקדם עם חברה אמריקאית לשיווק מוצר הדגל של החברה, ה- SRS לטיפול במחלת ה-GERD (ההחזר הושטי) נגרמת עקב חזרה לא תקינה של תוכנה הנוזלי של הקיבה לוושט. אם וכאשר ייחתם ההסכם, תקבל מדיגוס 4.5 מיליון דולר מהחברה המשווקת ועוד 5 מיליון דולר, במידה ותקבל אישור לשיווק מה-FDA. מדיגוס עוסקת במחקר ופיתוח של פרוצדורות רפואיות מבוססות אנדוסקופיה, המבטלות את הצורך בשימוש כירורגיה פולשנית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות