אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועד עובדי נמל חיפה מאיים בשביתה עם תום החגים צילום: דורון גולן

ועד עובדי נמל חיפה מאיים בשביתה עם תום החגים

בתגובה להודעת ועדת השרים לענייני הפרטה, כי כוונת המדינה לקדם את הפרטת הנמל, מאיים ועד העובדים "בצעדים ארגוניים שישבשו את פעילות הנמל" מיד לאחר החגים

09.09.2009, 19:17 | ליאור גוטמן

הפרטת נמל חיפה עלולה להתעכב: היום (ד') הודיעה ועדת השרים לענייני הפרטה כי כוונת המדינה היא לקדם את הפרטת נמלי חיפה ואשדוד כבר מפברואר 2010.

בתגובה לדברים מאיים ועד עובדי נמל חיפה לשבש את הפעילות בנמל מייד עם תם תקופת החגים. "שר האוצר ושר התחבורה לא הפנימו את העובדה שלא ניתן להתקדם בהנפקת המניות עד אשר ייפתרו כל הנושאים שעומדים על הפרק מאז החתימה על הסכם הרפורמה ב- 2005. השרים מתעקשים להמשיך ולהתנהל במנותק מהנעשה בנמלים. לצערי, הם לא מותירים בפנינו ברירה ונראה כי נאלץ לנקוט בצעדים ארגוניים שישבשו את פעילות הנמל מיד לאחר החגים, וזאת עד אשר יובטח ביטחונם התעסוקתי של כל העובדים בנמל", אמר מאיר תורג'מן, יו"ר וועד העובדים בנמל חיפה.

לדברי גורמים בוועד העובדים של נמל חיפה פנה יו"ר הוועד לפני מספר שבועות במכתב לשרי האוצר והתחבורה בנוגע לנושאים שיש ליישב טרם ההפרטה והנפקת המניות, לרבות פיתוח חזית הים העירונית בחיפה על השטחים המערביים של הנמל או החלת הרפורמה בתעריפים.

הימנעות מדיון והגעה להסכמות בנושאים אלו, כך טוענים בנמל, יפגעו בחוסנה הכלכלי של חברת נמל חיפה, מה גם שמדובר בהפרה של ההסכם הקיבוצי ופגיעה בביטחון התעסוקתי של עובדי הנמל.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה שמתווה ההפרטה גובש ביחס להסכם שנחתם לפני מספר שנים עם ההסתדרות בתקופה בה עמיר פרץ עמד בראשה. בכל מקרה, כך מבטיחים באוצר, כל מהלך ייעשה תוך שיתוף ושמיעת בקשות העובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות