אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השבוע: גול עצמי צילום: ראובן שורץ

השבוע: גול עצמי

על פי מדד נהגי המוניות, מה שהרגיז השבוע את הציבור הישראלי הוא הכישלון של נבחרת ישראל להעפיל למונדיאל. הקפאת ההתנחלויות בשטחים קצת פחות מטרידה אותנו

10.09.2009, 11:22 | תמי ארד

רגע לפני שמיטשל מגיע וההתנחלויות יוקפאו סופית, הפשירו ביבי וברק 500 יחידות דיור. עבור המתיישבים מדובר בטיפה בים, והם מאיימים בגשם של בג"צים. האמת היא שרוב הציבור מתייחס למצבי הצבירה של ההתנחלויות כמו להקפאה והפשרה של שניצלים לארוחת צהריים, ולכן ביבי יכול להמשיך במדיניות שמאלנית זוחלת בלי לחוש מאוים יתר על המידה. השר סילבן שלום, שהיה אחד מנושאי דגל המתינות בליכוד, נפל השבוע לחיק המתיישבים באקט נואש של רצון בתשומת לב. ביבי לא נראה מוטרד. הוא למד לחיות עם מצבי הרוח של סילבן. העיקר שציפי חוטובלי לא תיקח ללב.

אם לשפוט על פי שיחות עם נהגי מוניות, שהם מדד לא רע לרחשי הציבור, ההפסד המביש ללטביה, שהותיר את נבחרת ישראל מחוץ למונדיאל, צריך להדאיג אותנו יותר ממיטשל כזה או אחר.

כמעט ארבעה עשורים מנסה נבחרת ישראל להגיע למונדיאל, ופעם אחר פעם נכשלת. מומחים טוענים שלא מדובר בגנים דפוקים של כדורגל שירשנו בקולחוז או בגטו, אלא בשחקנים שמזלזלים במקצוע שלהם. חשבתי להתבדח ולהציע ועדת חקירה, אבל מתברר שלא מדובר בבדיחה, שכן כבר היתה ועדה כזו.

ב־2002 הוגש לראש הממשלה דאז, אריאל שרון, דו"ח ועדת בירור מצב הכדורגל בישראל. בראש הוועדה עמד השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, ועם חבריה נמנו ניצב בדימוס אריה עמית, נציב מס הכנסה לשעבר יוני קפלן, ח"כ לשעבר אוריאל לין ושחקן הכדורגל לשעבר יהודה שהרבני. אחת ההמלצות היתה להעביר את ניהול הנושאים הכספיים הקשורים לענף הכדורגל מההתאחדות לכדורגל לחברה כלכלית שתוקם לצורך זה, להפוך את הקבוצות לחברות בע"מ, לפטור את קבוצות ליגת־העל והליגה הלאומית מהעברת 15% מהכספים שהן מקבלות מהמועצה להסדר ההימורים אל אגודות הספורט, ולמעשה לנתק לחלוטין את הכדורגל מעסקנות הספורט בישראל.

נכון להיום ההתאחדות לכדורגל עדיין בוחנת את המלצות הוועדה, ובינתיים מעדיפה לגלגל את הכישלון לפתחם של המאמנים. כך התפנתה השבוע עוד משרה במשק. קשטן הולך הביתה, מי רוצה להיות מאמן נבחרת ישראל? הראשון שזינק הוא אייל ברקוביץ', שכונה בימי הזוהר שלו הקוסם, וידוע כאחד שפיו ולבו שווים. ברקוביץ' כבר נענה להצעה שהוצעה לו על ידי התקשורת. אם תשאלו את יו"ר ההתאחדות אבי לוזון, הוא יעדיף למנות למשרה את חיים רומנו, מנכ"ל אל על הפורש. הפסדים אמנם מרתיעים את לוזון, אבל ברקוביץ' יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות