אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העליון הורה לרייפמן לשלוח עוד היום את יפויי הכח ל-41 הנאמנים צילום: אוראל כהן

העליון הורה לרייפמן לשלוח עוד היום את יפויי הכח ל-41 הנאמנים

בית המשפט העליון האריך את עיכוב ביצוע מאסרו של רייפמן בשנית עד ליום שלישי, והורה לו לשלוח כבר היום יפויי כוח לכל 41 הנאמנים באנגליה, ולהעביר את כל המניות לחשבון על שם המנהל המיוחד עד יום שני

10.09.2009, 15:11 | מארק שון

ביהמ"ש העליון הורה היום (ה') לאלי רייפמן, נשיא אמבלייז, לשלוח עוד היום ייפוי כוח לכל 41 הנאמנים באנגליה, המחזיקים בפועל את המניות, ולהעביר את כל המניות לחשבון על שם המנהל המיוחד, עו"ד איתן ארז, עד יום שני ב-10:00 שעון אנגליה (12:00 בצהריים שעון ישראל).

העליון עיכב בהחלטה הזאת למעשה שוב את מאסרו האפשרי של רייפמן, בהמשך להחלטתו מיום ג' לעכב את ביצוע המעצר שגזר בית המשפט המחוזי. רייפמן טען שלשום כי צו בית המשפט דורש תוצאה של העברת המניות בפועל בתוך 24 שעות בעוד שההליך דורש, לטענתו, ככל הנראה הודעה לנאמנים באנגליה שמחזיקים את המניות ואלה אינם כפופים ללוח הזמנים שקבע בית המשפט ולדבריו הם ישיבו בעניין רק לאחר שבועות ספורים.

עוד טען רייפמן כי גם אם היה ראוי לסעד החריף של מאסר, הרי שבית המשפט המחוזי התעלם מהאפשרות להטיל עליו סנקציה חריפה פחות כמו מאסר בית וכי המעצר ימנע ממנו לממש את הנכסים ולהגיע להסדר עם נושיו.

בית המשפט העליון קבע היום כי אם ההעברה לא תתבצע בפועל, יתקיים ביום ג' דיון במאסרו. בנוסף, העליון ציווה על רייפמן להגיש עד יום א' תצהיר מדוייק כיצד מוחזקות כל 39 מיליון מניותיו שלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
צו המאסר של העליוןכנגד אלי רייפמן
נראה על פניו שהצדק טרם יצא לאור.אין אפשרות כלל וככל לכפות פסק דין זה על מר רייפמן.מניח אני שהעורך דין המיוחד ישאר עם צרור ניירות שבהם רשום הפסק הדין.והרי לך עוד דוגמא כיצד בתי המשפט(העליון במקרה דנן)נופלים בפח אשר ממיטים אסון על שלטון החוק במדינה(מדינת ישראל).על זה נאמר אילו אומרים(פוסקים)כך ואילו עושים כך(כראות עינם).וכולם שמחים וצוהלים במדינה.אז היכן האחריות?היכן שלטון החוק?היכן מוסדות הדימוקרטיה? דרושה מייד פעולה בנידון!!! לפני שיהיה מאוחר מדי ואז הלכה לנו המדינה!!!ואולי אז נראה כיצד אנשי החוק(שופטים בעיקר)מחזירים סדר וחוק למדינת חוק. מקווה שלא נגיע לרגע זה לעולם.
ארגמן סביון , נתניה  |  11.09.09
11.
העברת מניות ליידי עו"הד לא תבטיח דבר פרט לעושק החברה מצד גורם נוסף
לעולם אבל לעולם עו"ד אינו יכול לנהל חברה טוב יותר מאשר גדול פושטי הרגל בעולם וזה בדוק כמי שעבד שותף בכינוסי נכסים וכו' אין במהלך הזה כלום חוץ מאשר תוספת כביכול לתפקידיו של הנאמן אשר בתמורה יחלוב את החברה עד תום כי אצלינו מקובל ששכר טרחת הנאמן משולמת מקופת החברה באחוז קבוע מהיקף הנכסים ועם דוח מפוברק על מעורבותו כביכות בניהול החברה יגזול את כל הקופה אבל באמת את כל הקופה מדובר בתקדימים משפטיים שאין כיום לשאר הנושים כל יכולת לחלוק עליהם משפטית ומהחברה הזאת לא ישאר לנושים כלום לכן צודק הבחור רייפמן בנוגע לשאלת העבת המניות לנאמן הגם שלא הוכח כי הימצאותם בעבר בשליטתו של רייפמן גרמה לנזק או גרמה לרייפמן לעשות איתם מניפולציות ואם לא עשה זאת בתקופה הקשה ההסתברות שיעשה זאת בעתיד קלושה ביותר ולכן בעניין זה צודק הבחור. יש להמתין להתפתחויות הקרובות בעסקי החברה כנראה שהם קרובות יותר מתמיד ואז אפשר יהיה להחליט מה עושים הלאה
gg , רמת גן  |  11.09.09
לכל התגובות