אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אז כמה באמת עלה קרלוס טבס? צילום: רויטרס

אז כמה באמת עלה קרלוס טבס?

"הטיימס": עלותו של החלוץ הארגנטינאי עומדת על כ-85 מיליון ליש"ט ומנצ'סטר סיטי שילמה עבורו סכום שיא שהופך אותו לשחקן החמישי הכי יקר בכל הזמנים

12.09.2009, 15:44 | סוכנויות הידיעות

עלות הבאתו של קרלוס טבס למנצ'סטר סיטי הגיעה כמעט ל-50 מיליון ליש"ט – כפול ממה שחשבו באנגליה כשהחלוץ הארגנטיני חתם בקבוצה. כך חשף היום "הטיימס". עלותו הכוללת של טבס עומדת על כמעט 90 מיליון ליש"ט.

מנצ'סטר סיטי תשלם עד 47 מיליון ליש"ט לבעלים של טבס, חברה פרטית שפעם היתה מוכרת כ-MSI. מדובר על שיא העברות הבריטי, שהופך את טבס לשחקן החמישי היקר בכל הזמנים.

הבעלים המיליארדרים של מנצ'סטר סיטי הסכימו לשלם כמעט כפול מהסכום שפורסם בעיתונות – 25.5 מיליון ליש"ט. הטיימס טוען כי תשלום ראשוני של 15 מיליון ליש"ט שולם לחברה ושני תשלומים מובטחים של 16 מיליון ליש"ט יועברו לבעלים של טבס בעתיד הקרוב. 3.5 מיליון ליש"ט נוספים יועברו אם מנצ'סטר סיטי תזכה בצ'מפיונס ליג כשטבס משחק במדי הקבוצה.

חברת ADUG, הבעלים של מנצ'סטר סיטי, שברה לפני 12 חודשים את שיא העברות הבריטי כשרכשה את רוביניו עבור 34.5 מיליון ליש"ט. אבל זה סכום שמתגמד ביחס ל-47 מיליון ליש"ט ששולמו עבור טבס.

רק כריסטיאנו רונלדו (80 מיליון ליש"ט), זלאטן איברהימוביץ' (60.7 מיליון ליש"ט), קאקה (56.1 מיליון ליש"ט) וזינאדין זידאן (47.2 מיליון ליש"ט) יותר יקרים מטבס. כך לפי "הטיימס".

"הזכויות הכלכליות" של טבס נרכשו מבוקה ג'וניורס ב-2004 על ידי קבוצת המשקיעים ב-14 מיליון ליש"ט בלבד והרווח מהעברתו בין קבוצות עולה על 50 מיליון ליש"ט. רווח זה כולל סכום העברה של 4.5 מיליון ליש"ט מהעברתו לווטסהאם, 9 מיליון ליש"ט שמנצ'סטר יונייטד שילמה עבור הזכות לשחק עם טבס במשך שנתיים וכמובן המעבר לסיטי.

לפי "הטיימס", טבס עצמו מקבל 7.5 מיליון ליש"ט בשנה ממנצ'סטר סיטי, כ-145 אלף ליש"ט בשבוע ובסך הכל סיטי תשלם עליו ולו כ-84.5 מיליון ליש"ט. אפילו בסטנדרטים של הסיטי מדובר על סכומים מנופחים יתר על המידה.

לפי החישובים של "הטיימס" הבעלים של מנצ'סטר סיטי הוציאו על הקבוצה עד כה 770.986 מיליון ליש"ט. 200 מיליון ליש"ט לרכישת הקבוצה, 342.786 מיליון ליש"ט על חוזי שחקנים, 218 מיליון ליש"ט על רכישת שחקנים וכ-10 מיליון ליש"ט לשיפור תשתיות.

סוכנו של טבס, קיה ג'ורבצ'יאן, הכחיש את הסיפור בטיימס.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות