אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האטה בכבישים: הפגנת משאיות בדרך לירושלים צילום: אוראל כהן

האטה בכבישים: הפגנת משאיות בדרך לירושלים

אנשי השלטון המקומי מדווחים על עימותים בין נהגי משאיות למשטרה, שמנסה למנוע את חסימות הכבישים במחאה על הקיצוצים. ראש העיר דימונה: "נערכו כאילו הגיע האויב"

14.09.2009, 10:36 | אילנה קוריאל וטל רבינובסקי, ynet

מחאת השלטון המקומי נמשכת - וכעת היא יורדת לכביש. מאות כלי רכב כבדים משתתפים הבוקר (יום ב') בשביתה הארצית שהחלה אתמול, בשל הכוונה לקצץ בתקציבים. נהגי משאיות אשפה, רכבי כיבוי אש, טנדרים ואוטובוסים של המועצות האזוריות מנסים להאט את התנועה בכבישים, ולטענת מרכז השלטון המקומי, בכמה מוקדים נרשמו עימותים עם המשטרה.

אנשי מרכז השלטון המקומי מתכננים להפגין מול משרד ראש הממשלה בירושלים ב-10:30, ועד אז מקיימים הפגנות בצמתים ובמוקדים שונים, כמו שגב שלום, חצור הגלילית, בית קמה, שדרות, צומת גולני וצומת פל-ים.

במחאה משתתפים נהגי משאיות שנוסעים במהירות נמוכה לכיוון ירושלים, כדי לעכב את התנועה. לטענת מרכז השלטון המקומי, שוטרים עיכבו משאיות בדימונה ובירידה לכביש 1 מכיוון חולון. כמו כן הם סיפרו שנרשמו עימותים פיזיים במחלף שפירים בין אנשיהם לבין המשטרה.

המשטרה עצרה שלוש משאיות בין דימונה לבאר-שבע ואילצה את הנהגים לחזור על עקבותיהם חזרה לדימונה ומנעה מהם לעלות לירושלים.

ממשטרת התנועה הארצית נמסר כי שלוש המשאיות התבקשו לחזור על עקבותיהן, בעקבות הנחיה שלא יהוו הפרעה בדרך לירושלים. "אמרו להם 'תרדו מהכביש תמתינו בצד' ולקחו את הרישיונות", סיפר אבי מור, מנהל מחלקה בעיריית חולון.

גורמים בשלטון המקומי מסרו כי "יש איזו תחושה שמנסים למנוע מאיתנו משהו שהוא דמוקרטי מאוד". ראש העיר דימונה, מאיר כהן, אמר "מדובר בהפגנה עם רישיון, אבל בירושלים המשטרה נערכת כאילו הגיע האויב. אנחנו נעלה ונקיים את ההפגנה בדרכים המקובלות, מדובר במחאה של אנשים שבחודש הבא יישארו ללא משכורות ובאים לזעוק את זעקתם, וחבל שכך נוהגים בהם".

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות