אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משה ויגאל גינדי תובעים 10 מיליון שקל מאפריקה ודנקנר השקעות צילום: דרור איתן

משה ויגאל גינדי תובעים 10 מיליון שקל מאפריקה ודנקנר השקעות

זאת לאחר שלטענתם אפריקה ישראל ודנקנר השקעות הפרו הסכם מכירה באם המושבות בפ"ת, לאחר שכל תנאי העסקה כבר סוכמו במלואם

14.09.2009, 13:05 | מארק שון

משה ויגאל גינדי וחברת הבנייה א. זיתוני שבבעלות איש העסקים אבי זיתוני, הגישו היום (ב') לביהמ"ש המחוזי מרכז תביעה על סך 10 מיליון שקל נגד אפריקה ישראל ונגד דנקנר השקעות. גינדי וזיתוני טוענים שהחברות נסוגו מעסקת מכר גדולה בשכונת אם המושבות בפ"ת, לאחר שכל תנאי העסקה כבר סוכמו במלואם. מדובר במגרש עליו ניתן לבנות 156 יחידות דיור.

באמצעות עורכי הדין בועז אדלשטיין והילה לב ממשרד גולדמן, ארליך, גבר, אדלשטיין ושות', טוענים האחים גינדי וחברת זיתוני, כי ניהלו עם הנתבעות מו"מ ארוך וממצה, החליפו טיוטות, ואף קיימו פגישה מסכמת בסוף יוני האחרון. בסיומה של הפגישה, כך נטען, אף הוסכם ונקבע כי אפריקה ישראל ודנקנר השקעות ימסרו לתובעות טיוטה בה מעוגנות כל ההסכמות שהושגו, והצדדים יחתמו על ההסכם בתוך כשבוע ימים.

אלא שבמקום טיוטה לחתימה, טוענים האחים, שלחו להם הנתבעות הודעה לאקונית וקצרה מעורך דינם, בדואר אלקטרוני, בה ציינו: "הפער בין הצדדים ניכר. לפיכך, מרשותיי – אפריקה ישראל ודנקנר השקעות – מודיעות בזאת על סיום המו"מ בנדון".

בתביעה נטען, כי התנהגות הנתבעות התאפיינה בחוסר תום לב מתמשך, אשר בא לידי ביטוי עוד בשלב מוקדם יותר במו"מ, והגיע לשיאו בפרישתן מהעסקה. בכתב התביעה מפרטים האחים, כי זו נסיגה שנייה של הנתבעות מאותה עסקה, בעקבות הצעה טובה יותר שהתקבלה מגורם אחר.

האחים פנו אל הנתבעות מייד לאחר קבלת ההודעה בדבר נסיגתן מן העסקה, דרשו מהן לחזור מהודעה זו ולקבוע לוח זמנים מיידי על מנת לחתום על הסכם. אולם אפריקה ודנקנר השקעות לא השיבו לפנייה במשך למעלה מחודש, ולאחר 38 ימים, השיבו במכתב עמום כשלעצמו, שגם בו לא פורטו פערים כלשהם, וכל שנכלל בו היו הכחשות כלליות.

דובר אפריקה ישראל מגורים מסר בתגובה: "מדובר בתביעה מופרכת וחסרת כל יסוד משפטי, העניין יבורר במלואו בבית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
רוכש נכס של אפריקה
בתור אחד שרכש נכס מחברת אפריקה את דנקנר, והתאכזב עד עמקי נשמתו! ואף נמצא בתביעה משפטית מול שתי החברות... אני מוכרח לציין שאינני מופתע כלל ועיקר מהתנהגותם החובבנית, מזלזלת וחצופה של מנהלי אפריקה ודנקנר. כי זאת בדיוק ההתייחסות שאני כרוכש קיבלתי משתי החברות הכושלות הללו. ורק לראות אילו פרויקטים נפלאים חברת גינדי מוציאה מתחת לידיה, רק גורם לי להצטער שוב ושוב על רכישת הבית מאפריקה אני אומר לכם אל תתקרבו לחברות הללו!!!! ואל תרכשו מהם ולו גם מחסן!
אלון , רמת גן  |  14.09.09
3.
לבייב
הצרות של לבייב רק התחילו, התביעה הזו היא הסנונית הראשונה בדרך של לבייב העומד להפסיד ראשית את השליטה באפריקה ולאחר מכן את כל אחזקתו בה. האיש הפגין פראות בהשקעות שההסבר היחידי יכול להיות הוא שהוא הימר על כספי אחרים ולא כספו הוא. אם לבייב באמת ישר כפי שהוא טוען עליו להביא כסף מהבית ולשלם את כל החובות , אף אחד לא צריך לסבול מחוסר האחריות שלו אלא רק הוא עצמו. סוגיה שניה היא הפרייר הישראלי המצוי ההולך שבי אחרי הבטחות שוא וחלומות התעשרות קלה, אולי כעת מישהוא ילמד לקח וישנה דרכו בעתיד. תאוות הבצע של לבייב הורידה את אפריקה שאולה, התעוררו גם אתם לפני שסה יקרה לשאר.
דג  |  14.09.09
לכל התגובות