אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשל האמריקאי מתכוון למכור את האחזקות בסיטיגרופ שרכש בשיא המשבר צילום: בלומברג

הממשל האמריקאי מתכוון למכור את האחזקות בסיטיגרופ שרכש בשיא המשבר

כיום מחזיק הממשל האמריקאי נתח של 34% מהון המניות של סיטי. על הנייר עומד הרווח של הממשל על 9.77 מיליארד דולר. המניות צפויות להימכר בטווח של שישה עד שמונה חודשים

15.09.2009, 08:00 | שהם לוי

משרד האוצר האמריקאי החל לבדוק אפשרות למכירת 34% מהון המניות שרכש כשניסה לסייע לענקית הפיננסים סיטיגרופ לצלוח בשלום את המשבר הפיננסי, כך אמרו לסוכנות הידיעות בלומברג מספר אנשים המקורבים לעניין.

הממשל האמריקאי מחזיק ב-7.69 מיליארד מניות רגילות של סיטיגרופ לאחר שהמיר מניות בכורה שהיו ברשותו כדי לחזק את מבנה ההון של הבנק. על פי גורמים שסירבו להזדהות הממשל האמריקאי מתכוון להתחיל למכור את חלקו בבנק ההשקעות כבר בחודש אוקטובר. מטרת המשל האמריקאי היא למכור את כל המניות בטווח זמן של שישה עד שמונה חודשים.

המכירה של הממשל תחזיר את הבעלות בסיטיגרופ לידי הציבור ותאפשר לממשל האמריקאי, כפי שהבטיח למשלמי המסים לרשום רווחי הון אדירים. מאז רכש הממשל האמריקאי את מניות הבנק על שוויין לאין שיעור. אז הזרים הממשל 25 מיליארד דולר ככספי סיוע שהומרו למניות בכורה. הרווח על הנייר של הממשל האמריקאי עומד על 9.77 מיליארד דולר. 

אנליסט בכיר בקרדיט סוויס הגיב לידיעה ואמר כי בהינתן הכספים שהממשל האמריקאי השקיע בבנק ובמהלך החדש שגמעה המניה, זה יהיה מאוד סביר שהממשל יגרוף רווחי הון גבוהים.

ראוי לציין כי הדיונים עדיין נמצאים בשלבים המוקדמים וכדי לקבל את האישור הסופי לביצוע המכירות יש עדיין צורך באישורים רגולטורים. באחד מהתרחישים שמונים הממשל ימכור חלק קטן מהמניות כל שבוע או כל יום, כך מסרו גורמים שסירבו להזדהות מאחר והדברים עדיין לא הותרו לפרסום רשמי.  במסגרת אפשרות אחרת ימכרו כל המניות בבת אחד דרך מהלך הדומה יותר להנפקה. דוברי הממשל האמריקאי או דוברי סיטיגרופ סירבו להגיב על הידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות