אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתח השוק של אינטל - לשיא של ארבע שנים צילום: בלומברג

נתח השוק של אינטל - לשיא של ארבע שנים

ענקית השבבים החזיקה בנתח שוק של 80.6% ברבעון השני של 2009, עלייה של 1.5% בהשוואה לרבעון הראשון. נתח השוק של AMD - המתחרה העיקרית - הצטמצם ב-1.4%

15.09.2009, 10:08 | יוסי גורביץ
אינטל ממשיכה להתחזק על חשבון המתחרות: נתח השוק של ענקית השבבים גדל ברבעון השני של 2009 ב-1.5% בהשוואה לרבעון הקודם, והגיע ל-80.6% מכלל מכירות מעבדי המחשבים בעולם. מדובר בעלייה של 1.4% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. כך עולה מנתוני חברת חקר השוק iSupply.

מחזיקה ביותר מ-80% מהשוק. שבב של אינטל, צילום: בלומברג מחזיקה ביותר מ-80% מהשוק. שבב של אינטל | צילום: בלומברג מחזיקה ביותר מ-80% מהשוק. שבב של אינטל, צילום: בלומברג

העלייה באה על חשבונה של יריבתה הבולטת של אינטל, AMD, שנתח השוק שלה ירד מ-12.8% ברבעון הראשון ל-11.5% ברבעון השני. האנליסטים של iSupply מעריכים כי עליית נתח השוק של אינטל נובעת מההתאוששות הקלה בשוק המחשבים שאירעה ברבעון השני, התאוששות ש-AMD לא נהנתה ממנה עקב המחירים הנמוכים של שבביה.

נתח השוק של אינטל עלה בכל תחומי המחשבים – נוטבוקים, שולחניים ושרתים – אך התחום היחיד שרשם צמיחה (של 13%) היה תחום הנוטבוקים; שאר התחומים רשמו ירידה. iSupply מציינת כי סך המכירות, הן של אינטל והן של AMD, הצטמצמו בהשוואה ל-2008 בשל ירידה כוללת בביקוש.

בתוך כך, הודיעה אמש (ב') אינטל על חילופי גברא בהנהלתה: פטריק גלסינגר, שעמד בראש חטיבת פיתוח השבבים של החברה, עוזב אותה לטובת EMC, ותפקידו יחולק בין שני בכירים. על פי הערכות, גלסינגר, שחזר לאחרונה מחופשת שבתון, הגיע למסקנה כי לא יהיה יורשו של מנכ"ל החברה, פול אוטליני.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות