אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקליס: "בישראל תהיה ההתאוששות החזקה ביותר בקרב הכלכלות המתפתחות" צילום: אוראל כהן

ברקליס: "בישראל תהיה ההתאוששות החזקה ביותר בקרב הכלכלות המתפתחות"

בברקליס קפיטל גורסים כי פער התוצר מלמד כי בפתח עומדת תקופה ללא לחצים אינפלציוניים משמעותיים. השקל, לטענת ברקליס מתומחר בדיסקאונט של 5% בלבד

15.09.2009, 11:56 | שהם לוי

ראש מחלקת שווקים מתעוררים בברקליס קפיטל אוהב מאוד את הסיפור של הכלכלה הישראלית ומחמיא לכלכלה המועדפת עליו מבין השווקים המתעוררים.

בראייה מאקרו כלכלית אומרים בברקליס כי בישראל צפויה דווקא ההתאוששות החזקה ביותר מבין הכלכלות המתפתחות, זאת תביא להתחזקות השקל ובתוך כך פער התוצר מלמד על דיסאינפלציה. בברקליס מדגישים כי הם בפוזיצייה על השקל, בעוד הם גורסים כי מרבית איגרות החוב שהנופקו בישראל מוחזקות על ידי משקיעים מקומיים ובפיזור נרחב יחסית בין משקיעים מוסדיים ובנקים.

להערכתם השקל נותר מתומחר בחסר והתערבויות בנק ישראל הולכות יותר לכיוון הפחות אגרסיבי.

עקום התשואות לטענת ברקליס הולך ומשתטח, מצב הדומה יותר לכלכלה המתאוששות מהמיתון לקראת העלאות ריבית. לטענתם בעתיד יירדו הציפיות לאינפלציה גם הודות לשיפור בגירעון הממשלה ולפיכך לתשואות הנומינליות יש מקום לרדת. הצפי של ברקליס הוא לעלייה של 0.3% בתמ"ג, בהשוואה לתחזית המעודכנת של בנק ישראל לצמיחה של 0.3% השנה.

התחזית לשנה הבאה של ברקליס גם גבוהה משמעותית מזו של בנק ישראל, 2.9% בברקליס מול 2.5% בבנק ישראל. נציין כי הכלכלנים המקומיים גורסים כי התחזית של בנק ישראל אופטימית מידי. עבור השנה כולה מאמינים בברקליס כי שיעור האינפלציה יסתכם ב-3.2% ובשנה הבאה ב-2.9%, כלומר בתוך גבול היעד העליון של בנק ישראל שעומד על 3%.

בראייה גלובלית מזכירים בברקליס כי ישראל כמעט בודדת מבין הכלכלות המתפתחות שמציגות בשנים 2007 ו-2008 חשבון שוטף חיובי. כמו כן מציינים כי השקל מתומחר בדיסקאונט של 5% בהשואה לסל המטבעות. עוד מציינים בסקירתם כי להערכתם איגרות החוב השקליות הארוכות ממשלתיות הן אטרקטיביות מאחר והציפיות לאינפלציה תהיינה נמוכות יותר ופרמיית הסיכון של הכלכלה המקומית תרד עם השיפור במשמעת הפיסקלית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות