אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לידר: בעלי האג"ח מתנגדים לדרישות של בנק לאומי

לידר: בעלי האג"ח מתנגדים לדרישות של בנק לאומי

המשקיעים מסרבים שהבנק יקבל חלק מהכסף שיזרים בעל השליטה החדש

16.09.2009, 09:32 | גולן חזני

איציק שרם ויאיר פודים, בעלי השליטה בלידר השקעות, מנהלים בימים האחרונים מגעים רצופים עם בנק לאומי כדי שיחזור בו מהמכתב ששיגר לחברה, שבו התנאים לגבי מתווה מכירת השליטה.

המכתב נחשף לראשונה ב"כלכליסט" ביום ראשון. בין השאר צוין בו כי הבנק אינו מוכן למחול על 20 מיליון שקל מהחוב של לידר ללאומי, בסך 135 מיליון שקל, וכי הוא מתעקש ששרם ופודים יישארו עם אחזקה של 20% במניות לידר השקעות, באמצעות שרפ"ג (שרם־פודים גרופ). כמו כן הודיע הבנק כי הוא דורש לשעבד לו את המניות בלידר שוקי הון, או את תזרים המזומנים של בית ההשקעות. ל"כלכליסט" נודע כי הבנק דורש בשיחות פנימיות גם קיצוץ חד בהוצאות ההנהלה והכלליות של החברה. בעלי איגרות החוב מתנגדים לדרישה נוספת של הבנק לקבל חלק מהכסף שיזרים בעל השליטה החדש לחברה, ושיגיע לפי הערכות ל־80 מיליון שקל, חלקו בהלוואה.

במקביל העניק הבנק לשרפ"ג ארכה של חודש לפירעון חוב של 30 מיליון שקל לבנק שאמור היה להיפרע היום, חוב שבעטיו ככל הנראה מבקש הבנק להשאיר את שרפ"ג עם האחזקה המדוברת בלידר. אם החוב לא ישולם, יעמיד לאומי את שרם־פודים גרופ לכינוס.

אתמול התאספו בעלי האג"ח של לידר כדי לדון בהתפתחויות האחרונות, וכמה מהם הלינו בפני נציגות החברה על שתהליך מכירת השליטה בה אורך זמן רב מדי. הנציגות הציגה את הבעיות החדשות סביב המתווה, ובעלי האג"ח החליטו לדחות את המועד לסגירת מתווה הרכישה ב־45 יום נוספים.

גורמים בלידר הבהירו כי בעלי האג"ח מסרבים בכל דרך להשאיר את בעלי השליטה, שרם ופודים, עם אחזקה כלשהי במניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות