אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כשליש מהשכירים לא יקבלו שי לחג; סכום המתנה הממוצע - 400 שקל צילום: רוני שיצר

כשליש מהשכירים לא יקבלו שי לחג; סכום המתנה הממוצע - 400 שקל

כ-69% מהשכירים שקיבלו שי לחג העריכו כי לא חל שינוי בשוויו; 11% אמרו כי הסכום ירד

16.09.2009, 12:09 | כתב כלכליסט

66% מאוכלוסיית העובדים השכירים בישראל שהם כ-1.6 מליון עובדים, קיבלו או יקבלו שי לראש השנה הקרוב. יתר השכירים, כ-800 אלף עובדים, לא יקבלו שי לראש השנה חלקם בשל מצבם הכלכלי הקשה יחסית של העסקים, כך עולה מסקר צרכנות של מינהל מחקר וכלכלה במשרד התמ"ת.

עוד עולה מהסקר כי בממוצע קיבל שכיר כ-400 שקל שי לחג הקרוב והערך הכולל של השי שקיבלו השכירים עומד על 640 מליון שקל, מהם 390 מיליון שקל בתווי קנייה.

תווי קנייה מהווים את סוג השי לחג הנפוץ ביותר: 59.6% ממקבלי השי לחג קבלו תווי קנייה.

כ-69.1% מהשכירים שקיבלו שי לחג העריכו כי לא חל שינוי בגובה השי שקבלו השנה, בהשוואה לשי שקיבלו בשנה שעברה. 10.9% קיבלו שי נמוך יותר מהשנה שעברה. 5.2% קיבלו שי גבוה יותר ו-14.8% דיווחו שאינם יודעים מהו ערך תווי הקנייה.

כ-31.7% קיבלו שי לחג מהמעסיק לעומת 27.7% שקיבלו שי מהוועד. 29.7% קיבלו שי שניתן במשותף ע"י המעסיק והוועד יחדיו. כ-10% מהמקבלים לא ידעו לזהות את הגורם שהעניק להם את השי לחג.

השימוש בתווי הקנייה נעשה בעיקר לצורכי קניית מוצרי מזון (40.6%) מתנות, 12.6%. שיעור השכירים שטרם החליטו על השימוש שייעשה בתווי השי עמד על 35%.

"שי לחג" הניתן לעובד במקום העבודה בראש השנה ובד"כ גם בפסח, נתמסד כנוהג קבוע ביחסי העבודה בישראל ובתרבות הארגונית במקומות עבודה רבים בישראל. למרות זאת, 33.3% מאוכלוסיית השכירים בישראל לא קיבלו שי לחג בראש השנה תש"ע, הן מפני שהם שייכים לאוכלוסיית העובדים הזמניים שאינם זכאים עדיין לשי לחג, והן בשל המצב הכלכלי של העסק, בהקשר של המשבר במשק בשנה האחרונה, והצורך לצמצם בהוצאות העסקיות, ובהן, בין היתר, גם בחלוקת שי לחג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
נמאס מתווי הקניה! תנו מזומן!
תווי קניה זה בלוף אחד גדול. נניח אתה מקבל במתנה תויים בסך 400 שקל, אתה כמובן גם משלם עליהם מס כאילו קיבלת תוספת של 400 שקל בתלוש (למה בכלל משלמים מס על מתנת חג?). למעשה, מה שקיבלת שווה הרבה פחות מ-400 שקל כי לא רק שצריך לחפש בנרות מי מוכן לקבל אותם, אלא גם הצד האחורי של התו מפרט יפה יפה שאף מבצע באף רשת לא מכבד את התויים. המוצרים במחיר מלא הם למעשה מוצרים במחיר מנופח, כי אחרת איך יוזילו אותם ל"מבצע"? הגדילו לעשות חלק מהרשתות שמראש אומרים שהתלוש שלך שווה רק 90% מהערך אצלם. בקיצור, מעסיקים, תפסיקו לעשות קומבינות. תביאו את הבונוס במזומן בלי תלושים ובלי תרגילים. נמאס מהבלוף.
הלוך ושוב  |  16.09.09
8.
הסבר למגיב 4
שי לחג הוא דרך צנועה של המעסיק להביע הוקרה לעובדים שלו על המסירות שלהם. עובדים אלה מועסקים שעות ארוכות לעיתים בשכר נמוך, לוקחים עבודה הביתה ועוד ועוד דברים שעוזרים לך כעצמאי להצליח. שום עסק או חברה לא יכולים להצליח ללא מסירות והקרבה מצד העובדים. מעסיק שלא נותן שי לחג, ולו גם סימלי, שולח מסר רע מאוד לעובדים שלו.
16.09.09
לכל התגובות