אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כביש 90 שודרג בעלות של 400 מיליון שקל צילום: אי פי אי

כביש 90 שודרג בעלות של 400 מיליון שקל

קטע נסיעה חדש יפתח מחר בחלקו הצפוני של כביש 90 בין צומת יסוד המעלה לצומת הגומא. מועד פתיחת המקטע הוקדם לקראת ראש השנה ועונת טיולי הסתיו

16.09.2009, 13:11 | ליאור גוטמן

מחר (ה') יפתח קטע נסיעה חדש בחלקו הצפוני של כביש 90 בין צומת יסוד המעלה לצומת הגומא. המקטע החדש ישדרג את הכביש המקורי לכביש דו מסלולי ודו נתיבי, דבר שיקל על תנועת הנהגים בחלקה הצפוני של מדינת ישראל.

את העבודות במקום ביצעה החברה הלאומית לדרכים (מע"צ) במהלכן שודרגו 12 ק"מ בכביש. עלות השינויים במקום, שעוברים דרך צומת שמורת החולה, צומת אגמון החולה וצומת כח, נאמדת ב-400 מיליון שקל.

כביש 90 נחשב לכביש הארוך במדינה כאשר קצותיו נוגעים במטולה ובאילת. על פי תחזיות החברה הלאומית לדרכים, לאחר שדרוג הכביש ינועו בו כ-24 אלף מכוניות ביום.

לטענת מנכ"ל החברה הלאומית לדרכים אלכס ויז'ניצר, הפרויקט קיבל חשיבות עליונה בעקבות מלחמת לבנון השנייה. "העבודות תוכננו להסתיים בסוף חודש דצמבר השנה. החלטנו להקדים את מועד פתיחת הכביש לקראת ראש השנה ועונת טיולי הסתיו. הכביש החדש יהיה בסופו של התהליך מואר למלוא ארכו, עם הפרדה במרכזו, מעקות בטיחותיים בצידיו ודרכים חקלאיות מקבילות לכביש, על מנת שהתנועה תזרום כראוי ללא הפרעה", מסר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות