אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט בשיא של 11 חודשים בציפייה לחידוש הצמיחה צילום: בלומברג

וול סטריט בשיא של 11 חודשים בציפייה לחידוש הצמיחה

נאסד"ק ו-S&P עלו בכ-1.5% בהובלת מניות הפיננסים והאנרגיה, שמשכו את השוק ליום שמיני מתוך תשעה של עליות

16.09.2009, 23:15 | שהם לוי

וול סטריט עלתה היום והשלימה מגמה חיובית בעולם ששלחה את מדד MSCI העולמי לשיא של כמעט שנה ובמקביל עלו גם הסחורות על רקע הערכות שהכלכלה חוזרת לצמוח. אלקואה עלתה על רקע התחזקות המתכות, סיטי נסחרה במגמה חיובית בציפייה להחזר ההלוואות לממשל ו-GE עלתה ב-6% לאחר הדיווח על הגידול בתפוקה התעשייתית

אתמול, נעלו שלושת המדדים העיקריים בוול סטריט את המסחר בעליות שערים. השווקים הסתייעו בדבריו של ברננקי שאמר כי המיתון עומד להסתיים בסבירות גבוהה מאוד מבחינה טכנית .

חודש ספטמבר צפוי להיות דווקא חודש טוב לשוק המניות בניגוד למסורת, לפחות לפי מה שמשתקף כרגע. בעוד סיפור ההתאוששות בכלכלה ממשיך לקרום עור וגידים, מזומנים רבים נכנסים לשוקי ההון ומשקיעים נוספים מעוניינים להצטרף לחגיגה.

האורקל מאומהה מדבר "הכלכלה עוד לא החלה להתאושש, אך זה יקרה בקרוב" וורן באפט מרוצה מטיפול הממשל האמריקאי במשבר וצופה שהתוכנית אף תניב רווחים. לדבריו: "האימה שאפיינה את שנה שעברה נעלמה" סוכנויות הידיעות, תגובה אחתלכתבה המלאה

הכלכלה האמריקאית עוד לא החלה לצאת מהמשבר הגדול ביותר מאז השפל הכלכלי, אך לדברי וורן באפט "האימה" שליוותה את הכמעט התרסקות של המערכת הפיננסית בשנה שעברה נעלמה, בין היתר בשל ההתערבות הממשלתית.

מדדים מובילים

 

נאסד"ק  נאסד"ק 100  דאו ג'ונס S&P 500

מאקרו

 

מדד המחירים לצרכן בארצות הברית עלה ב-0.4% באוגוסט, לאחר שביולי נותר ללא שינוי, העלייה נבעה מעלייה של 9.1% במחירי הדלק, כך עולה מדו"ח שפרסם משרד העבודה האמריקאי. תחזיות האנליסטים היו נמוכות בעשירית האחוז.

הגרעון בחשבון השוטף האמריקאי הצטמצם ברבעון השני ל-98.8 מיליארד דולר, שמהווים 2.8% מהתמ"ג. במונחים של אחוזים זהו הגרעון נמוך ביותר מאז הרבעון הראשון של 1991.

מט"ח וסחורות

החוזים העתידיים על מחיר הזהב למסירה בדצמבר עלו היום ב-1.4% לרמה של 1,020 דולר לאונקיה במסחר האלקטרוני בגלובקס, על רקע חולשתו של הדולר. "השוק עדיין נקרע בין נתונים פונדמנטליים חיוביים ומהלך מימוש רווחים של מספר משקיעים", כך כתבו אנליסטים בקרדיט סוויס בסקירתם. הנפט הוסיף כ-2% לרמה של 72.5 דולר לחבית. 

מניות באור הזרקורים

אדובי סיסטמס (סימול: ADBE) תעמוד באור הזרקורים, אחרי שהודיעה אתמול לאחר נעילת המסחר על רכישת חברת שירותי האינטרנט Omniture (סימול: OMTR) תמורת 1.8 מיליארד דולר. אם תיסגר, העסקה צפויה להיות הגדולה ביותר עבור החברה מאז רכישת הענק של מאקרו מדיה לפני יותר מארבע שנים.

חברת Rambus (סימול: RMBS) הודיעה בשעות המאוחרות של אתמול כי היא מעלה את תחזית המכירות שלה לרבעון השלישי כשהיא מונה בין הגורמים את הביקושים המתחזקים לשבבים.

עם נעילת המסחר היום תדווח ענקית התוכנה אורקל (סימול: ORCL) על תוצאותיה הכספיות. בינתיים אורקל הודיעה לחברת HP על הפסקת הסכם התקשרות שחתמה איתה לשילוב מערכות אורקל במחשבי HP, למרות שבעבר אמרו שתי החברות שהן בונות על ההסכם לטווח ארוך.

ענקית הפיננסים, ג'יי פי מורגן (סימול: JPM) תעמוד במרכז העניינים בעקבות הצהרותיו של סמנכ"ל הכספים שלה, כי היא מתכוונת להגדיל את הדיבידנד שהיא מחלקת בשנה הבאה, בד בבד עם הפסקת הגדלת הרזרבות, כל זאת בתנאי שהכלכלה תוסיף להתאושש.

סקטור חברות הנפט והאנרגיה יעמוד באור הזרקורים כשמחיר הנפט חוצה את רף 70 הדולרים לחבית. בין החברות שצפויות לרכז עניין על רקע עליית מחירי הסחורות אנחנו מוצאים את אלקואה, שברון, אקסון מובייל ואחרות. 

ישראליות באור הזרקורים

 

נייס מערכות (סימול: NICE) הודיעה היום כי בנק גלובלי, מהגדולים בעולם, העביר הזמנת המשך בהיקף של 4 מיליון דולר לביצוע סטנדרטיזציה לפתרון NICE SmartCenter. 

גילת(סימול: GILT) רשתות לווין הודיעה היום כי צ'יינה יוניקום פרסה את רשתות הלווין האלחוטיות של החברה לשם קידום  רשת ה-GSM האלחוטית של אזור Xinjiang בסין.

חברת אלביט מערכות(סימול: ELST) מתכוונת להעביר את הייצור העודף של קורות המתכת למטוסי בואינג, הפועל במפעל החברה בפארק התעשייה בר לב שליד כרמיאל, לידי חברה־בת של אלביט מערכות הפועלת ברומניה - כך נודע ל"כלכליסט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות