אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעת פיצויים בסך 3 מיליון שקל נגד תמי 4 ומנהלה בפרשת הסוס הטרויאני צילום: shutterstock

תביעת פיצויים בסך 3 מיליון שקל נגד תמי 4 ומנהלה בפרשת הסוס הטרויאני

חברת גל-על טוענת כי במהלך שנת 2004 שכרה תנה תעשיות את שירותיו של חוקר פרטי כדי לנהל מבצע מהלכים של איסוף מידע הכולל ריגול תעשייתי באמצעות שימוש בתוכנת הסוס הטרויאני

16.09.2009, 15:44 | מארק שון

שנה בדיוק לאחר שהפרקליטות החליטה לגנוז 30 תיקים בפרשת הסוס הטרויאני הוגשה היום (ד') לביהמ"ש המחוזי בפ"ת תביעה אזרחית לקבלת פיצויים בסך 3 מיליון שקל בשל הפרשה. את התביעה הגישה חברת גל-על יחד עם מנהלה ברוך זיסר נגד תנה תעשיות, יצרנית תמי 4, מנהלה דני טרגן ושני החוקרים הפרטיים צבי קרוכמל אלכס ויינשטיין.

חברת גל-על העוסקת בפיתוח וייצור מערכות מי שתיה טוענת, כי במהלך שנת 2004 שכרה תנה תעשיות באמצעות מנהלה דני טרגן, את שירותיו של קרוכמל כדי לנהל מבצע מהלכים של איסוף מידע הכולל ריגול תעשייתי, בין היתר באמצעות שימוש בתוכנת הסוס הטרויאני, כדי לקבל מידע מעודכן וזמין אודות פעילות החברה.

החברה וזיסר טוענים באמצעות עוה"ד אשר נוטוביץ' ואורי שילה כי התוכנה חשפה בין היתר סודות מסחריים כמו תכנון אסטרטגי להחדרת מוצר חדש, רשימת לקוחות, הצעות מחיר ללקוחות פוטנציאליים ומידע הקשור ללקוחות בלי רגישות מיוחדת לסודיות. החברה טוענת שהעיתוי שבו נחשף המידע היה קריטי; לטענתה, לפני גילוי הפרשה החברה תכננה מהלך שיווקי חדש, מהלך שתוכנן באופן סודי כדי למנוע טרפוד על ידי תנה תעשיות, ונחשף באמצעות החדירה. החברה טוענת שמאז החדירה קצב הצמיחה שלה נבלם והמכירות ירדו בעשרות אחוזים.

מדובר בפרשה שהתפוצצה במאי 2005 והיכתה בתדהמה את קהילת העסקים בישראל. חקירה של המשטרה חשפה שרות האפרתי ובעלה, מיכאל האפרתי, ייצרו תוכנת מחשב מסוג סוס טרויאני, בעלת יכולת חדירה וריגול בלתי רגילים. בני הזוג ניסו למכור את התוכנה לגופים ביטחוניים ומשלא הצליחו פנו לשוק הפרטי. מספר משרדי חוקרים פרטיים רכשו את התוכנה והפעילו אותה עבור לקוחותיהם נגד שורה ארוכה של חברות ועסקים מהגדולים בישראל. לאחר ההרשעה רות האפרתי ובעלה חוייבו לפצות את הקורבנות במיליון שקל, וחלקה של חברת גל-על היה כ-40 אלף שקל.

התביעה הראשונה בפרשה הוגשה בנובמבר 2005, בה תבעה חברת טלטיב את פלאפון ומודיעין אזרחי ודרשה לחשוף את המידע שברשותם. התביעה עדיין מתבררת בבית המשפט.

לאחר שמרבית החוקרים הפרטיים הורשעו בביהמ"ש החליטה הפרקליטות לגנוז 30 תיקים, ביניהם את דני טרגן שנחשד בהזמנת ריגול עסקי נגד חברות מתחרות בתחום מערכות מי שתייה ומסנני מים. התיק נסגר מחוסר ראיות מספיקות. ויינשטיין הורשע במאי 2009 ונדון לשנה וחצי מאסר בפועל ואילו קרוכמל הורשע במרץ 2008 ונדון ל-32 חודשי מאסר בפועל.

הדובר של תמי 4 מסר: אין תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות