אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: מוני הראל עשוי לחלץ את פטרו גרופ ממבוכה צילום: ראובן שוורץ

בלעדי: מוני הראל עשוי לחלץ את פטרו גרופ ממבוכה

בעל השליטה במטיס קפיטל יעמיד לחברה הלוואה של 2 מיליון דולר כדי שתפרע את האג"ח באוקטובר

17.09.2009, 07:01 | גולן חזני

מוני הראל, בעל השליטה במטיס קפיטל (עם אמנון ברזילי), עשוי להעמיד הלוואה של 2 מיליון דולר לחברת פטרו גרופ, כדי שזו תוכל לפרוע את תשלום הקרן הראשונה לבעלי איגרות החוב ב־1 באוקטובר בסך 20 מיליון שקל. כך נודע ל"כלכליסט". הסכמת הראל להעמיד את ההלוואה תלויה באישור בנק וואקוביה האמריקאי, שלו חייבת החברה 33 מיליון דולר.

הראל צפוי להעמיד את ההלוואה בצורת ערבות אישית למטיס קפיטל, שרכשה את השליטה בפטרו גרופ, ומשם יועבר הכסף לפטרו גרופ. היום אמורה להתקיים ישיבת המשך של בעלי האג"ח של פטרו גרופ, לאחר שהישיבה הקודמת כונסה ביום שני האחרון לדון במשבר בחברה. ספק התעורר באשר ליכולתה של פטרו גרופ לעמוד בתשלום.

למרות ההלוואה האמורה, עדיין לא ברור אם דירקטוריון החברה־הבת האמריקאית יסכים להעביר את הכסף לחברה־האם ללא הסכמת הבנק.

מטיס קפיטל רכשה את פטרו גרופ רק לפני כחודשיים לפי שווי של 83 מיליון שקל, והשלימה את הרכישה בשבוע שעבר מכונס הנכסים של פטרו גרופ.

פעילותה היחידה של פטרו גרופ היא באמצעות החברה־הבת GPM שמחזיקה ומפעילה 300 תחנות דלק בארצות הברית. בקופת GPM כ־5 מיליון דולר, נוסף על קווי אשראי לא מנוצלים.

הבנק מסרב לאשר את מכירת השליטה בפטרו גרופ למטיס, בין השאר מאחר שנגד אחד מבעלי המניות של מטיס, גד זאבי, הוגש כתב אישום בפרשת בזק. הראל ביקר לאחרונה בארה"ב בעניין.

באוגוסט הודיעה מטיס שהיא בוחנת חלופות לפתרון הבעיה מול וואקוביה, כמו מכירת נכס, מכירת פטרו גרופ עצמה, או מכירת השליטה במטיס קפיטל. מאז לא חלו התפתחויות כלשהן. הראל גייס את השר לשעבר חיים רמון לטיפול במכירת GPM. רמון ניהל מגעים עם כמה חברות, אבל ללא הצלחה.

פטרו גרופ

שווי שוק: 60 מיליון שקל

הון עצמי: 113 מיליון שקל

התחייבויות: 506 מיליון שקל

נכסים: 520 מיליון שקל

רווח במחצית ראשונה

של 2009: 600 אלף שקל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות