אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ד"ר רדי בשיא של 18 שנה על רקע השקעה אפשרית של גלקסו צילום: בלומברג

ד"ר רדי בשיא של 18 שנה על רקע השקעה אפשרית של גלקסו

ה"אקונומיק טיימס" מדווח, כי גלקסו במגעים לרכוש 5% מיצרנית התרופות הגנריות מהודו תמורת 150 מיליון דולר. מניית ד"ר רדי עלתה ב-3.7% במומבאי ל-866 רופי

18.09.2009, 16:28 | סוכנויות הידיעות

ד"ר רדי, יצרנית התרופות השנייה בגודלה בהודו, עלתה היום לשיא של לפחות 18 שנה בברוסת מומבאי לאחר שה"אקונומיק טיימס" דיווח, כי גלקסוסמיתקליין מנהלת מגעים לרכוש נתח בחברה.

ד"ר רדי הוסיפה היום 3.7% לרמה של 866 רופי. המניה עלתה למחיר הגבוה ביותר מתחילת המעקב של "בלומברג" ב-1991. "הרכישה של חלק קטן מהחברה עומדת על הפרק כאשר חברות הפארמה הגדולות לוטשות עיניים ליצרניות גנריות קטנות בשווקים מתעוררים", אמר פתיפרמפיל, אנליסט בחברת ההשקעות ההודית אינפוליין, הממליצה ללקוחותיה לרכוש מניות ד"ר רדי.

מנכ"ל גלקסו אנדרו וויטי ביצע מספר רכישות בשווקים מתעוררים כדי לקזז את התחרות מצד יצרניות גנריות, בהן טבע מפתח תקוה. אחזקה בד"ר רדי תחזק את מעמדה של גלקסו בהודו, שם היא אוחזת בנתח שוק של קרוב ל-6% משוק הפארמה.

ביוני האחרון גלקסו החלה לשווק תרופות של ד"ר רדי מחוץ להודו. מנגד, מייקל ליקוק מרויאל בנק אוף סקוטלנד, מעריך ש"גלקסו לא תרכוש מניות אך אם הם רוצים לבצר את מעמדם בהודו הרי שזה הגיוני. יש הרבה שמועות בשוק על רכישות של גלקסו, אך מעט מאוד מזה מתממש בסופו של דבר".

ה"אקונומיק טיימס" דיווח, כי גלקסו במגעים לרכוש 5% בד"ר רדי כדי לחזק את מעמדה עם הגנרית ההודית. ההשקעה עשוייה להסתכם ב-150 מיליון דולר. מניות גלקסו עולות היום בלונדון ביותר מ-2%. דאיצ'י סנקיו, יצרנית התרופות השלישית בגודלה ביפן, רכש אשתקד 64% מרנבקסי, שהינה יצרנית התרופות הגדולה בהודו, תמורת 4.1 מיליארד דולר. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות