אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרקליטו של אלי רייפמן: "זה היה בפירוש נסיון חיסול" צילום: עמית שעל

פרקליטו של אלי רייפמן: "זה היה בפירוש נסיון חיסול"

עו"ד דורון אפיק התייחס לנסיון ההתנקשות אמש ברייפמן: "למיטב ידיעתי, הירי בוצע לשמשה הקדמית של המכונית". היום אמור ביהמ"ש העליון למסור החלטה בעניינו של רייפמן, לאחר שמניות אמבלייז שבבעלותו עדיין לא עברו למנהל המיוחד

21.09.2009, 07:55 | ענת רואה ואיתי הר אור

עורך דינו של אלי רייפמן, דורון אפיק, התייחס הבוקר בראיון לגל"צ, לנסיון ההתנקשות אמש: "זה היה בפירוש ניסיון חיסול בשעה שיצא מאמבלייז. למיטב ידיעתי, הירי בוצע לשמשה הקדמית של המכונית". אפיק דחה את הטענות כי מדובר בנסיון חיסול מבוים.

אתמול (א') נורו מספר יריות לעבר מכונית השברולט של איש העסקים רייפמן ברחוב אלכסנדר זרחין שבאיזור התעשייה ברעננה. עדי ראייה סיפרו כי הבחינו בשני רוכבי אופנוע שמתקרבים לרכב, פותחים לעברו בירי - ונמלטים מהמקום. רייפמן עצמו לא נפגע.

כוחות משטרה גדולים ממשטרת כפר סבא שהוזעקו למקום פתחו בחקירה ובסריקות בניסיון לאתר את שני רוכבי האופנוע. בשלב זה לא ברור היכן שהה רייפמן בעת הירי ומידע סותר מתקבל לגבי השאלה אם רייפמן היה במכונית בעת הירי או ששהה במקום אחר. המשטרה הוציאה צו איסור פרסום על פרטי הפרשה.

עו"ד דורון אפיק, המייצג את רייפמן, אמר ל"כלכליסט: "אנחנו לא יודעים מי אחראי אבל אמרנו לבית המשפט שככל שהצו להעברת מניות אמבלייז לידי המנהל המיוחד יקוים אז עלולה להיות סכנה מוחשית לחייו של אלי רייפמן".

היום (ב') בבוקר אמור בית המשפט העליון למסור החלטה בעניינו של רייפמן, לאחר שמניות אמבלייז שבבעלותו עדיין לא עברו למנהל המיוחד, עו"ד איתן ארז. על מועד ההחלטה הצפויה החליט ביום חמישי שעבר שופט בית המשפט העליון, חנן מלצר.

 

רייפמן העביר באותו יום לבית המשפט הודעה בה הוא מתחייב לבצע ללא דיחוי את העברת המניות. לשם כך, נכתב, הצליח לשכנע את יו"ר דירקטוריון אמבלייז, לקבל החלטה בנושא באמצעות כינוס ישיבת דירקטוריון טלפונית, המורה לנאמנים לחשוף את המניות. לדברי עוה"ד דורון אפיק ושלומי תורג'מן המייצגים את רייפמן, הדירקטוריון התכנס ואישר את הבקשה להורות לבנקים ולברוקרים המחזיקים לטענת רייפמן במניות לדווח מיהם בעלי המניות הסופיים המחזיקים בשרשור המניות.

במהלך הדיון שהתקיים ביום שלישי שעבר בבית המשפט העליון, ביקש רייפמן לדחות במספר חודשים את העברת מניותיו באמבלייז למנהל המיוחד, עו"ד איתן ארז, בקשה שנדחתה על ידי השופט. במהלך הדיון ניסה השופט ללא הצלחה להבין מה עלה בגורל המניות, אותן היה אמור רייפמן להעביר לפני כחודש וחצי.

הדיונים בעליון מתנהלים בשל עיכובים שרייפמן מקבל לצו המאסר שניתן כנגדו בשבוע שעבר על ידי שופטת ביהמ"ש המחוזי בת"א, ורדה אלשיך.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות