אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסחר באסיה הסתיים במגמה מעורבת עם נטייה לירידות צילום: בלומברג

המסחר באסיה הסתיים במגמה מעורבת עם נטייה לירידות

הבורסה באוסטרליה השילה 0.2% והקוספי הקוריאני ירד אף הוא בשיעור דומה. ההאנג-סאנג החסיר 0.7% מערכו ואילו המדד המשולב בסין רשם עלייה של 0.15%

21.09.2009, 11:18 | ענת ציפקין

המסחר בבורסות המזרח הרחוק הסתים במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים, עם פתיחתו של שבוע המסחר. המגמה השלילית הייתה למרות מגמה הפוכה בוול סטריט בשבוע האחרון.

הבורסה באוסטרליה השילה 0.2% והקוספי הקוריאני ירד אף הוא בשיעור דומה. ההאנג-סאנג החסיר 0.7% מערכו ואילו המדד המשולב בסין רשם עלייה של 0.15%.

את מרבית ירידות השערים מרכזות מניות הפיננסים וחברות הכרייה, זאת לאור מגמת מימוש מצד המשקיעים החוששים כי הראלי של ששת החודשים האחרונים היה מוגזם יחסית לתחזיות הרווח של החברות הבורסאיות. בבורס הסחורות של לונדון צנח ביום שישי המדד המשולב של שש מתכות ב-2.9%, שיעור הירידה הגבוה ביותר בשבוע האחרון. מחירי הפלדה ירדו ב-3.8%, הירידה הגבוהה ביותר מאז חודש ימים. מדד MSCI אסיה נסחר בתנודתיות. מאז נקודת השפל שרשם המדד ב-9 למרץ השנה, הוא זינק ב-67%.

בדרום קוריאה פורסם היום כי להערכת שר האוצר יון ג'ונג היון, העלייה בתמ"ג שתרשום המדינה ברבעון השלישי תהיה נמוכה יותר מהצמיחה שחוותה ברבעון השני. ביום חמישי דיווח הבנק המרכזי של יפן כי הוא עדיין חושש מאוד מקצב ההתאוששות במדינה, זאת למרות שעידכן כלפי מעלה את תחזיות הצמיחה ליפן, לעומת הערכות מוקדמות יותר שנתן בתחילת השנה. בורסת יפן עדיין סגורה למסחר היום לרגל חג לאומי .

מניות במרכז

BHP - מניית חברת הסחורות והכריה הגדולה בעולם ירדה ב-1.6%, על רקע ירידת מחירי המתכות בבורסת הסחורות בניו יורק, ולונדון.

ריו טינטו  השילה 0.5%.

Hynix - יצרנית שבבי הזכרון למחשבים עלתה ב-5.2% בבורסת דרום קוריאה, לאחר שמורגן סטנלי העלה את המלצתו למניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות