אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבורסה חתמה בירידות; חברה לישראל צנחה ב-4.6%, כיל איבדה 3.7% צילום: עמית שעל

הבורסה חתמה בירידות; חברה לישראל צנחה ב-4.6%, כיל איבדה 3.7%

ת"א 25 ות"א 100 ירדו ב-0.6%. מדד הבנקים עלה בניגוד למגמה ב-0.8%. אפריקה ישראל עלתה ב-1.5% על רקע הפירסום ב"כלכליסט" בנוגע להסדר החוב המתגבש

21.09.2009, 16:32 | שי אספריל

המסחר בתל אביב נחתם בעליות שערים, על רקע ירידות שערים בבורסות אירופה ואסיה.

מדדי מניות

מדד ת"א 25 מדד ת"א 100 מדד תל-טק 15 מדד נדל"ן 15 מדד הבנקים

מדדי אג"ח

מדד תל בונד 20 מדד תל בונד 40 מדד תל בונד 60

"בהינתן הסימנים המעודדים המגיעים מישראל ומהכלכלה הגלובלית, החלטנו להעלות את תחזית הצמיחה שלנו למשק המקומי ל-0.3%, לעומת תחזית לצמיחה שלילית של 0.8% שהענקנו קודם" אמר היום הכלכלן הראשי של UBS בסקירה מיוחדת על ישראל, אותה הגדיר ככלכלה היציבה ביותר באזור המזרח התיכון ואפריקה. "החלטנו להעלות את תחזית הצמיחה לשנה הבאה ל-3% במקום 2.7%. תחזית הצמיחה שלנו גבוהה מהקונסנזוס" הוא הוסיף, יחד עם הערכה כי ריבית בנק ישראל תעלה עד סוף השנה ל-1.75%.

מניות במרכז

היום פורסם ב"כלכליסט" מתווה ההסדר המתגבש בנוגע לעתידה של אפריקה ישראל. בהסדר המוצע יחליפו את החוב במניות החברות הבנות. לפי ההצעה של אפריקה, בעלי האג"ח ימירו אג"חים בהיקף של 4.5 מיליארד במניות חברות הבנות בשווי 2 מיליארד שקל. מיליארד שקל נוספים יומרו לסדרת אג"ח חדשה, 1.4 מיליארד שקל יומרו לשטרי הון ו-500 מיליון שקל ישולמו במזומן. המוסדיים בתגובה "מעוניינים" בתספורת של 1.5 מיליארד שקל בלבד.

מניית כיל נסחרה על רקע הורדת תחזיות של מתחרתה ובעלת המניות המשנית בה – חברת פוטאש מקנדה. פוטאש חתכה את תחזית הרווח ל- 2009 כולה ב-23% ל-1.03 מיליארד דולר, זאת על רקע ירידת הביקושים בשוק הדשנים העולמי.

חברת האם של כיל, החברה לישראלנסחרה על רקע הודעתה כי תרכוש 80% ממניות OPC מידי עופר נכסים.

הליך ההתמודדות על השליטה בלידר השקעות צובר תאוצה. החברה הודיעה כי תקבל הצעות רכישה עד לסוף החודש, אז יוכנס בנק לאומי לתמונה בניסיון לסיים את הסדר החוב של החברה מול כל הצדדים.

חברת הנדל"ן אדגר המשיכה לרכז עניין לאחר שבמהלך חופשת החג פירסמה צור-שמיר, בעלת השליטה בחברה, את פירוט הערכת השווי. לפי אותה הערכה, שבוצעה על ידי פרופ' אמיר ברנע, המעבר ייצור פרמיית שליטה של 50 מיליון שקל, זאת למרות שהשליטה בפועל תישאר בידי משפחת שניידמן, דרך ישיר איי.די.איי, שגם שייכת לצור-שמיר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות