אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רייפמן נשלח למאסר של 45 יום עקב בזיון בית המשפט: "גרסאותיו לא היו עקביות" צילום: עמית שעל

רייפמן נשלח למאסר של 45 יום עקב בזיון בית המשפט: "גרסאותיו לא היו עקביות"

איש העסקים לא כיבד צו של בית המשפט ולפיו עליו להעביר את מניותיו באמבלייז למנהל המיוחד; אמש נורו כמה יריות לעבר מכונית השברולט שלו

21.09.2009, 10:10 | מארק שון

בית המשפט העליון שלח הבוקר (ב') את איש העסקים אלי רייפמן למאסר של 45 יום בגין בזיון בית המשפט. זאת, מאחר שלא כיבד צו שהוציא בית המשפט המחוזי בתל אביב ב-1 ביולי, ולפיו עליו להעביר את מניותיו ב אמבלייז למנהל המיוחד של החברה, עו"ד איתן ארז.

רייפמן טען בדיונים בבתי המשפט המחוזי והעליון כי הוא מסכים להעביר את המניות, אך הדבר דורש זמן רב, ולא יכול להתבצע תוך ימים ספורים. שופטת המחוזי, ורדה אלשיך, לא קיבלה את הטיעון הזה והחליטה לשלוח אותו למאסר על בזיון הצו שנתנה. כעת הכריע ביהמ"ש העליון סופית שרייפמן ירצה את תקופת המאסר.

השופט חנן מלצר קבע היום כי רייפמן לא הצליח לשכנע אותו שהוא אכן ניסה להעביר את המניות, כפי שטען. עוד קבע השופט כי במשך כמעט חצי שנה מאז מתן צו הכינוס נגדו, נמנע רייפמן מלמסור מידע מדויק למנהל המיוחד אודות הנכס המרכזי ממנו אמורים לכאורה נושיו להיפרע - מניותיו באמבלייז. השופט קבע עוד כי גרסאותיו בעניין נכסיו לא היו עקביות, וכי הוא החמיץ את ההזדמנות למנוע את מאסרו.

רייפמן טען בשבוע האחרון כי המניות באמבלייז נרכשו עבורו על רקע התמודדותו עם ניסיון ההשתלטות העוינת על החברה, הוסתרו ומוחזקות בשרשור משפטי סבוך אצל נאמנים עלומי שם. עוד טען כי הדרך היחידה לחשוף את המניות היא באמצעות הליך לפי החוק האנגלי, שצפוי להימשך כמה חודשים והצלחתו אינה מובטחת.

השופט מלצר דחה את הטענות וקבע כי "טענה זו, שלבשה את צורתה הנוכחית רק בדיון האחרון שהתקיים בפניי, לא זכתה לביסוס מספק, שיצדיק את עיכוב ביצוע ההחלטה לאסור את המבקש".

השופט הוסיף כי רייפמן לא הצליח לשכנע, בשלב זה, כי הוא עצמו אינו מסוגל לברר היכן מוחזקות מניותיו, ולפעול להעברתן למנהל המיוחד. "אין היגיון רב בטענת המבקש כי לצורך מאבקו בניסיון השתלטות העוינת על החברה, הוא "העלים" את המניות שרכש, באופן שאף הוא עצמו איננו יודע כביכול היכן הן", קבע השופט.

השופט הוסיף כי "העובדה שאנו מצויים בין כסה לעשור נותנת אולי פתח לתקווה שהמבקש יתעשת, יעלה על דרך המלך (המצריכה שינוי בהתנהלותו) ויבחר לקיים את הצו השיפוטי. אם המבקש דובר אמת והוא בעל הזכויות בכ-39 מיליון מניות של החברה, הרי שהמפתח לתא מאסרו של המבקש מצוי בידו (...) ייעזר באותו 'צוות מומחים' שסייע לו ברכישת המניות, בהסתרתן, כמו גם בשעבודן ובמכירת חלק מהן - יאתרן ויעבירן לאלתר על שם המנהל המיוחד, ויקיים בכך את הצו השיפוטי".

     

יריות על הרכב

אתמול (א') נורו מספר יריות לעבר מכונית השברולט של איש העסקים רייפמן ברחוב אלכסנדר זרחין שבאיזור התעשייה ברעננה. עדי ראייה סיפרו כי הבחינו בשני רוכבי אופנוע שמתקרבים לרכב, פותחים לעברו בירי - ונמלטים מהמקום. רייפמן עצמו לא נפגע.

כוחות משטרה גדולים ממשטרת כפר סבא שהוזעקו למקום פתחו בחקירה ובסריקות בניסיון לאתר את שני רוכבי האופנוע. בשלב זה לא ברור היכן שהה רייפמן בעת הירי ומידע סותר מתקבל לגבי השאלה אם רייפמן היה במכונית בעת הירי או ששהה במקום אחר. המשטרה הוציאה צו איסור פרסום על פרטי הפרשה.

עו"ד דורון אפיק, המייצג את רייפמן, אמר ל"כלכליסט: "אנחנו לא יודעים מי אחראי אבל אמרנו לבית המשפט שככל שהצו להעברת מניות אמבלייז לידי המנהל המיוחד יקוים אז עלולה להיות סכנה מוחשית לחייו של אלי רייפמן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
זה זמן חשוך מאד כשיזם מבריק יושב בכלא על חובות מריבית השוק האפור
מי שצריך לשבת בכלא אלו אנשי השוק האפור שהרסו הרבה אנשי עסקים ואנשים פרטים וגם כמה חברי כנסת שנתנו לפעילות הזו לגטימציה חוקית. הריבית המשוגעת שהם גובים על עיכוב בהחזרה - מנוגדת לכל היגיון בריא. זו רעה חולה שיש למגרה.
יהודית , תל אביב  |  21.09.09
7.
חבל
איני יודע מי יועץ התקשורת של אלי רייפמן וחב' אמבלייז המצב הנוכחי לא מתבקש בכל מחיר אלי היה יכול לפנות לתקשורת בפתיחות שלא תסכן אותו אישית ולא את משפחתו כך היה יוצר מעט אהדה כלפיו ואולי לא היה מגיע לאן שהגיע אני מאחל לו שנה טובה ושתכלה השנה האחרונה שלו ושתחל שנה חדשה בסימן חיובי
מיכאל  |  21.09.09
לכל התגובות