אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברה של האחים עופר תמכור לחברה לישראל 80% מתחנת הכוח במישור רותם צילום: בועז אופנהיים

חברה של האחים עופר תמכור לחברה לישראל 80% מתחנת הכוח במישור רותם

העיסקה תצטרך לעבור אישור כעיסקת בעלי עניין. המניות בפרוייקט יימכרו לחברה לישראל תמורת ערכן הנקוב ובנוסף תינתן הלוואת בעלים

21.09.2009, 10:30 | ליאור גוטמן

עופר אנרגיה הפרטית שבבעלות האחים עופר תמכור לחברה לישראלהציבורית שבשליטת האחים עופר 80% מפרוייקט תחנת הכוח במישור רותם. כך עולה מהודעת החברה לבורסה היום (ב').

המניות יירכשו תמורת ערכן הנקוב (כ-14 מיליון שקל) ובמקביל תעמיד החברה הלוואת בעלים של כ-15.5 מיליון שקל לפרוייקט. ההלוואה תהיה צמודה למדד ותישא ריבית של 4%.

האסיפה הכללית של החברה לישראל תצטרך לאשר את עיסקת בעלי העניין, שתצטרך לקבל גם את אישור חברת החשמל והממונה על ההגבלים.

התחנה תופעל בכוח גז טבעי ותספק כ-400 מגה וואט, שהם כ-3.5% מכושר הייצור המקסימלי הנוכחי של חברת החשמל.

קבוצת OPC זכתה במכרז זה במקור כבר לפני כחמש שנים, אולם יישום המכרז נדחה בעקבות התנגדותה של המדינה. בהסכם פשרה שהושג הסכימה OPC לבצע החלפת מניות מידי "עופר אנרגיה" לידי החברה לישראל בתמורה לתשלום ההוצאות שהיו לה עד כה בפיתוח הפרויקט. העברת הכסף תתבצע במעמד הסגירה הפיננסית.

לדברי גורמים בחברה לישראל, ההשקעה בתחנת הכוח היא חלק מהתכנית האסטרטגית של הקבוצה במסגרתה חטיבת אנרגיה חדשה בשם ''IC POWER''. עוד מציינים בחברה שהקמת תחנת כוח מוזנת גז טבעי, כמו גם פריסת תשתית הטעינה למכוניות חשמליות על ידי BETTER PLACE ׁ(בבעלות שי אגסי והחברה לישראל – ל"ג), "יהוו תרומה משמעותית לשמירת הסביבה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
אם תחנת הכוח היא פרויקט ריווחי הוא לא היה נמכר לחברה ציבורית
לעידן עופר יש שיטה בדוקה. את העסקים בגרועים שבבעלותו הוא מוכר לחברות הציבוריות שבשליטתו. חברה בבעלות עידן עופר מחכירה אוניות לצים והביאה אותה לפשיטת רגל. אני מאוד מקווה שהעיסקה לא תאושר. זה פיקציה שקופה. מה בכלל החברה לישראל צריכה תחנות כוח? היא רוצה להתחרות בחברת חשמל? אם כבר, שימכור ישירות את המתקן לכי"ל. נראה לי שאחרי שעיסקת בעלי העניין בין עופר לחברה לישראל תאושר, החברה לישראל תצטרך אישור נוסף למכור את החשמל לכי"ל.
ב.ק. , שיטת השקשוקה  |  21.09.09