אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירידה של 8.4% במספר המפוטרים באוגוסט צילום: עמית שאבי

ירידה של 8.4% במספר המפוטרים באוגוסט

זאת לעומת מספר המפוטרים שנרשם ביולי, כך לפי שירות התעסוקה; המנכ"ל יוסי פרחי: הנתונים מצביעים על ניצני התאוששות במשק, אולם מוקדם עדיין להעריך אם מדובר במהפך

21.09.2009, 12:08 | מיקי פלד

מספר דורשי העבודה שהתייצבו בלשכות התעסוקה באוגוסט גדל ב-1.7% לעומת החודש הקודם. כך עולה מנתונים שפרסם היום (ב') שירות התעסוקה. באוגוסט נרשמו 228.6 אלף דורשי עבודה, לעומת 224.7 אלף ביולי, על-פי הנתונים מנוכי העונתיות. עם זאת, הנתונים עצמם מבשרים על ירידה בשאר התחומים. כך, בקרב דורשי עבודה אקדמאים חלה ירידה בשיעור של 1.7% לעומת יולי.

כמו כן, מספר המפוטרים באוגוסט עמד על 15,120 איש, ירידה של 8.4% לעומת יולי (על-פי נתונים מקוריים, כלומר ללא ניכוי השפעות עונתיות). הירידה במספר המפוטרים היא משמעותית עוד יותר בהשוואה לנתונים מתחילת השנה, בהם נרשמו כל חודש כ-20 אלף מפוטרים בלשכות התעסוקה. בשירות התעסוקה, לעומת זאת, ממאנים לבשר על היפוך מגמה. מנכ"ל השירות, יוסי פרחי, אומר כי "הנתונים מצביעים על ניצני התאוששות במשק, אולם מוקדם עדיין להעריך אם מדובר במהפך".

כמו כן, הנתונים מראים על המשך מגמת הירידה במספר המובטלים, המוגדרים על-ידי השירות כמי שלא עבדו יומיים בחודש הנבדק. מספרם של המובטלים באוגוסט הסתכם ב-211.6 אלף, לעומת 211.7 אלף ביולי, ירידה בשיעור של 0.1%.

נתונים נוספם מראים כי כ-39% מכלל דורשי העבודה באים מקרב הישובים הערביים ועיירות הפיתוח, שיעורים גבוהים משמעותית משיעורם בכלל האוכלוסייה. כמו כן, עומק האבטלה לא רושם שיפור – 32.4% מכלל דורשי העבודה צברו יותר מ-270 ימי אבטלה במשך 12 החודשים האחרונים ומספרם מסתכם ב-76.8 אלף איש.

נתון חיובי נוסף מצביע על גידול בהזמנות לעובדים שהתקבלו בשירות התעסוקה. באוגוסט נרשם שיא מתחילת השנה של 25.3 אלף דרישות לעובדים, לעומת 23.4 אלף ביולי, עלייה של 8.1%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות