אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השופט וינוגרד מונה לבורר של סלטי שמיר צילום: עמית שעל

השופט וינוגרד מונה לבורר של סלטי שמיר

בית המשפט המחוזי הפנה את השותפים בחברה לאליהו וינוגרד כדי שזה ימצא דרך שבה יוכלו להיפרד

22.09.2009, 09:32 | גלי ברגר

הסכסוך בין בעלי השליטה בסלטי שמיר - חברת ויליפוד שבשליטת האחים צבי ויוסי ויליגר (51%) ויעקב גינצבורג ועמירם גיא (49%) - עבר לבוררות של השופט אליהו וינוגרד. שופט בית המשפט המחוזי יהודה זפט הוא שהמליץ על העברת התיק לבוררות.

בימים אלה סיימו הצדדים להגיש את תשובותיהם לבורר, לאחר שב־4 באוגוסט הוגשו לשופט כתבי התביעה במסגרת הליך הבוררות. מקורבים לצדדים אמרו ל"כלכליסט" שהם צופים שתהליך הבוררות יהיה קצר. "סלטי שמיר מתנהלת בינתיים תוך כדי סכסוך בעלים, דבר שלעולם אינו מיטיב עם חברה", אמר מקורב לחברה.

המטרה של הבוררות היא להחליט על הדרך הטובה ביותר שבה יוכלו השותפים בחברה להיפרד. "גם השופט מבין כי שני הצדדים לא יוכלו להמשיך לעבוד יחד", אמר גורם המצוי במגעים עם הצדדים.

ויליפוד רכשה 51% מסלטי שמיר בינואר 2008 מגינצבורג וגיא. במאי 2009 הגישה ויליפוד בקשה לבית המשפט לצו מניעה זמני נגד גינצבורג וגיא לאחר שאלה החליטו על ביטול הסכם המכירה לויליפוד ושינוי הרכב הדירקטוריון, ועשו בחברה כבשלהם.

הבקשה לבית המשפט חשפה סכסוך שכולל שלל מכתבים בין עורכי דינם של הצדדים עוד לפני הפנייה לערכאות משפטיות. מהבקשה שהגישו האחים ויליגר עולה ששווי חברת סלטי שמיר עומד בלב הסכסוך: האחים ויליגר טענו ששילמו מקדמה של 5 מיליון שקל, ויתרת התשלום עבור המניות תיגזר מביצועי החברה במהלך שנת 2008.

לטענת האחים ויליגר, שווי החברה ירד לרמה כזו כך שבעצם על גינצבורג וגיא להשיב להם מחצית מהמקדמה שכבר שולמה. גינצבורג וגיא, מצדם, טוענים שתוצאות החברה מחייבות את האחים לשלם תוספת של 6 מיליון שקל עבור אחזקתם בחברה.

בחודש יוני פיטר דירקטוריון החברה את יעקב גינצבורג מתפקיד מנכ"ל, והחברה מנוהלת מאז על ידי הרצל יפרח מטעמם של האחים ויליגר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות