אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק אוף אמריקה ישלם לממשל האמריקאי על גיבוי העסקה לרכישת מריל לינץ' צילום: בלומברג

בנק אוף אמריקה ישלם לממשל האמריקאי על גיבוי העסקה לרכישת מריל לינץ'

התשלום יפתור מחלוקת סביב השאלה מה הבנק חייב לארה"ב על ההבטחה לסייע לספוג הפסדים על אחזקות של 118 מיליארד דולר, רובם במריל לינץ'

22.09.2009, 11:12 | בלומברג

בנק אוף אמריקה, הבנק הגדול בארה"ב, הודיע כי ישלם לממשלה 425 מיליון דולר לביטול ערובה לא מנוצלת של נכסי מריל לינץ' ויקטין את תלותו בתמיכה הפדרלית לאחר שני חילוצים.

התשלום יפתור מחלוקת סביב השאלה מה הבנק חייב לארה"ב על ההבטחה לסייע לספוג הפסדים על אחזקות של 118 מיליארד דולר, רובם במריל לינץ'. הערובה הפדרלית סייעה לסגור את השתלטות בנק אוף אמריקה על בית ההשקעות מניו יורק לאחר שההפסדים ברבעון הרביעי חצו את קו ה-15 מיליארד דולר. אף שההודעה על ההסכם יצאה בינואר, המסמכים מעולם לא נחתמו והבנק נמנע מתשלום.

המנכ"ל קנת ד. לואיס אמר שברצונו לצמצם את תפקיד ארה"ב בענייני החברה. התשלום הוא חלק מהקטנת "התלות בתמיכה ממשלתית וחזרה למימון שוק נורמלי", הודיעה אתמול החברה. משרד האוצר, הפדרל ריזרב והחברה הפדרלית לביטוח פיקדונות יקבלו את הכסף.

"הבנק הוא ברווז פצוע וכולם רוצים נתח ממנו", אמר רוברט סרינו, שותף במשרד עו"ד בוושינגטון ומנהל לשעבר של יחידת האכיפה והציות של משרד המפקח על המטבע. "בעבר קן לואיס היה דמות חזקה למדי, אבל עכשיו הוא ספג מהלומה כמו כולם".

גם לאחר ההודעה על התשלום, הרשות האמריקאית לניירות ערך התחייבה לפתוח בהליכים כיוון שלא דיווח על בונוסים של 3.6 מיליארד דולר למריל לינץ' לפני השלמת העסקה. השופט ג'ד רקוף דחה בשבוע שעבר הסדר של 33 מיליון דולר, והאשים את הבנק ואת הרשות לניירות ערך על ניסיון להימנע ממשפט ציבורי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות