אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורמת חנכה מפעל חדש ביבנה שיאפשר הכפלה של כושר הייצור צילום: בועז אופנהיים

אורמת חנכה מפעל חדש ביבנה שיאפשר הכפלה של כושר הייצור

המבנה החדש הינו בשטח בנוי של כ-7,200 מ"ר; יהודה ברוניצקי: "הרחבת המפעל מהווה נקודת ציון בצמיחתה של החברה; בשנתיים האחרונות הגדילה אורמת מספר המועסקים ביבנה בכ-30%"

22.09.2009, 12:56 | שהם לוי

אורמת השלימה הקמת מבנה תעשייתי רחב היקף במפעלה ביבנה, שיאפשר להכפיל את כושר הייצור ואת כושר האספקה של תחנות כוח. בהקמת המבנה התעשייתי הושקעו כ-8.5 מיליון דולר ובנוסף בוצעו השקעות משמעותיות בציוד ייצור. חנוכת מבנה הייצור החדש נערכה היום בטקס שהתקיים במפעל החברה ביבנה בו השתתפו, בין היתר, ד"ר עוזי לנדאו, שר התשתיות הלאומיות, מר צבי גוב-ארי ראש עיריית יבנה ואישים ומוזמנים נוספים.

בנפרד הודיעה החברה היום לבורסה על קבלת תמלוגים בגובה של 6.4 מיליון דולר בגין מחברת אופטי קנדה. התמלוגים נלקחו בחשבון בעריכת תחזית ההכנסות השנתית של החברה שפורסמה עם הדו"חות הכספיים של הרבעון השני.

מבנה הייצור החדש של מפעל אורמת ביבנה משתרע על שטח בנוי של כ-7,200 מ"ר והינו הגדול מבין מבני הייצור של החברה. המבנה הוקם על קרקע נוספת שחכרה אורמת ממינהל מקרקעי ישראל בשטח של כ-24 דונם שגובל במפעל החברה שהשתרע קודם לכן על שטח של כ-74 דונם. במבנה הייצור החדש יבוצעו פעולות ההרכבה של הטורבינות המיוצרות במפעל בנוסף לפעילות הייצור של מחליפי החום ומחלקת החשמל.

המבנה תוכנן ונבנה תוך התחשבות בתנאים הסביבתיים באזור ותוך שילוב פתרונות אקולוגיים המאפשרים חיסכון באנרגיה ובמים. במבנה הותקנו מערכות למחזור מים בהם נעשה שימוש בתהליכי הייצור, נעשה שימוש בבידוד תרמי ואוורור פסיבי תוך שילוב תאורה טבעית לאולמות היצור. על גג המבנה הותקנו תאים פוטו-וולטאיים שייצרו חשמל סולרי.

יהודה ברוניצקי, יו"ר הדירקטוריון של אורמת אמר עם חנוכת מבנה הייצור החדש: "המבנה התעשייתי החדש שנחנך היום, מהווה נקודת ציון בצמיחתה של אורמת, הן ביכולת הייצור של תחנות כוח לעצמה והן בייצור תחנות כוח ללקוחותיה ויאפשר את האצת קצב הצמיחה של החברה בשנים הבאות". ברוניצקי ציין כי בשנתיים האחרונות הגדילה אורמת את מספר המועסקים ביבנה בכ-30% וכי הרחבת המפעל כמו גם התפתחותו לאורך השנים, משקפים את אמונתה של אורמת בפעילות תעשייתית בישראל. הגדלה והעמקת הפעילות בארץ יאפשרו לחברה גמישות מירבית בפעילות הייצור.

בשנת 2008, רשמה אורמת הכנסות ממכירות יחידות כוח ותחנות כוח לייצור חשמל גיאותרמי ומחום שיורי, המיוצרים במפעל ביבנה, בהיקף של כ-93 מיליון דולר. בנוסף, רשמה אורמת הכנסות של כ-82 מיליון דולר ממכירות מוצרים למגזר החשמל, שאינן מקבלות ביטוי במחזור ההכנסות המאוחד של הקבוצה והיא צפויה לרשום השנה הכנסות בהיקף של עד כ-140 מיליון דולר ממכירות מוצרים בלבד.

אורמת הינה מובילה עולמית בפעילות משולבת של ייצור וייזום, בתחום האנרגיה הגיאותרמית וניצול חום שיורי. החברה מפתחת, מתכננת, מייצרת, מקימה, רוכשת, מחזיקה, ומפעילה תחנות כוח המפיקות חשמל ממקורות אנרגיה ירוקה שמקורה בשדות גיאותרמיים וממקורות אחרים של אנרגיה מתחדשת ומחום שיורי וכמו כן מייצרת ציוד לייצור חשמל ממקורות אלו במפעל ביבנה. לחברה מעל ארבעה עשורים של ניסיון בפיתוח יחידות כוח. כ-1,200 מגווט של תחנות כוח גיאותרמיות ותחנות לניצול חום שיורי, מתוצרת החברה ממוקמות ב-24 מדינות. בבעלות החברה תחנות כוח להן כושר ייצור של כ-515 מגווט הפועלות בעיקר בארה"ב וכן בגואטמאלה, ניקרגואה, קניה וניו זילנד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות