אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנחייה: רבנים לא יוכלו לקבל תמורה עבור עריכת חתונות צילום: סי די בנק

הנחייה: רבנים לא יוכלו לקבל תמורה עבור עריכת חתונות

עוד נקבע: רב רשאי לקיים לכל היותר שתי חופות בערב אחד, ורק אם ברור שלא יקרה מצב בו יאחר לחופה השנייה עקב עריכת החופה הראשונה

22.09.2009, 15:50 | צמרת פרנט

במסגרת מדיניות היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לפיה יש לנקוט באיתור ליקויים במערכת המינהל הציבורי פורסמו היום (ג') הנחיות הנוגעות להגבלות על רבנים עובדי ציבור לקבל תמורה עבור עריכת חופות ועבודה פרטית.

חתונה. תלונות על קבלת כספים שלא כדין על ידי רבנים, צילום: בלומברג חתונה. תלונות על קבלת כספים שלא כדין על ידי רבנים | צילום: בלומברג חתונה. תלונות על קבלת כספים שלא כדין על ידי רבנים, צילום: בלומברג

בעקבות קבלת תלונות על תופעה של קבלת כספים שלא כדין על ידי רבנים, צוות משותף של משרד המשפטים, הרבנות הראשית והמשרד לשירותי דת גיבשו הנחיות ברורות בנושא.

במסגרת ההנחיות נקבע כי לרב עיר, מועצה מקומית או אזורית, רב ישוב ורב שכונה, אסור לקבל תמורה עבור עריכת חופה, כאשר אחד מבני הזוג מתגורר בתחום ישובו. במקרה והחופה מתקיימת 15 קילומטר מחוץ לגבולות תחום כהונתו, רשאי הרב לקבי החזר הוצאות נסיעה ובמרחקים מסוימים גם דמי ביטול זמן.

עוד נקבע, כי רב עובד ציבור יוכל לקבל תמורה עבור עריכת חופה רק כאשר שני בני הזוג מתגוררים מחוץ לתחום כהונתו, ובתנאי שקיבל היתר לעבודה פרטית. רב רשאי לקיים לכל היותר שתי חופות בערב אחד, ורק אם ברור שלא יקרה מצב בו יאחר לחופה השנייה עקב עריכת החופה הראשונה. בהתאם להנחיות, רב אשר יקבל תמורה עבור עריכת חופה, ידווח על כך לשלטונות המס.

בראש הצוות המשותף לגיבוש הכללים עמד שי ניצן, המשנה לפרקליט המדינה והם הופצו לאחר שאושרו על ידי היועץ המשפטי לממשלה ומועצת הרבנות הראשית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות