אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הע"ל: מניות דש איפקס יועברו אם יוגבלו דמי הניהול

הע"ל: מניות דש איפקס יועברו אם יוגבלו דמי הניהול

ל"כלכליסט" נודע כי תנאי זה הוא שמעכב את מכירת הקרן לגוף פרטי

23.09.2009, 14:46 | מיקי פלד

הסתדרות העובדים הלאומית (הע"ל) מתנה את העברת מניות בית ההשקעות דש איפקסלקרן הפנסיה ה.ע.ל בהגבלת דמי הניהול שייגבו מעמיתים לאחר מכירת הקרן לגוף פרטי - כך נודע ל"כלכליסט". תנאי זה הוא שמעכב את העברת המניות לקרן הוותיקה. קרן הפנסיה מחזיקה כיום ב־9.64% ממניות דש איפקס הולדינגס, והע"ל מחזיקה ב־13.41%.

עמיתים ותיקים בקרן הפנסיה משלמים כיום דמי ניהול של 5% מההפקדות החודשיות, או 5% מתשלומי הפנסיה, ועמיתים צעירים יותר משלמים דמי ניהול של 9.8% מההפקדה השוטפת. לפי הוראות המפקח על הביטוח במשרד האוצר, קרן פנסיה חדשה יכולה לגבות דמי ניהול של עד 6% מההפקדה החודשית ועד 0.5% מהכספים שנצברים בחשבון העמית בכל שנה.

בחודשים האחרונים מתנהל משא ומתן בין המנהלת המורשה של הקרן מטעם האוצר, יעל אנדורן, לבין הע"ל, כדי להגיע לסיכום על העברת מניות בית ההשקעות דש איפקס לקרן הפנסיה. העברת המניות באה בהמשך להתחייבות ההנהלה הנוכחית של הע"ל לפצות את העמיתים על נזקים שנגרמו עקב ניהול לקוי לכאורה של הממונים על הקרן עד לפני כשנתיים. שווי המניות מוערך ב־115 מיליון שקל.

יו"ר הע"ל יואב שמחי אמר ל"כלכליסט": "במצב הנוכחי אני לא מוכן להעביר את המניות לקרן הפנסיה, משום שלא מובטח לעמיתי הקרן שלא יעלו להם את דמי הניהול לאחר המכירה". לדברי שמחי, על המדינה להלאים את הקרן, כפי שעשתה לשמונה קרנות פנסיה ותיקות של ההסתדרות הכללית ב־2003, ולא למכור אותה לגוף פרטי.

ממינהלת הע"ל נמסר: "ההסכם טרם נחתם ולפיכך לא נתייחס לפרטיו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות