אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: רק ארבעה דגמים במכרז הרכב הממשלתי צילום: ליאור גוטמן

בלעדי: רק ארבעה דגמים במכרז הרכב הממשלתי

המכרז מוערך ב־100 מיליון שקל ומיועד לעובדי המשטרה ומשרד הביטחון

23.09.2009, 09:02 | שרון ביידר

ארבעה דגמי מכוניות בלבד יתמודדו במכרז של מינהל הרכב למכוניות משפחתיות לשירות עובדי המדינה. כך עולה מבדיקת "כלכליסט". היום אמורים יבואני הרכב להגיש את רשימת הדגמים שישתתפו במכרז שפרסם האוצר לרכישת 1,000 מכוניות עם מנוע בנזין בנפח של 1,350–1,500 סמ"ק. היקף המכרז מוערך ב־100 מיליון שקל.

במכרז, שמחייב את המכונית להיות מצוידת בתיבת הילוכים אוטומטית ובבסיס גלגלים של לפחות 2.45 מטרים, יכולים להשתתף שישה דגמי רכב בקבוצת המזהמים השישית של המיסוי הירוק. עם זאת, יבואני הרכב הזכאים להשתתף במכרז בחרו להציע כאמור רק ארבעה דגמים.

כלמוביל, יבואנית יונדאי, תציע במכרז את מכונית הסופר־מיני i20. לצדה תוצע גם יונדאי אקסנט המשפחתית. מכונית הסופר־מיני יונדאי גטס לא תוצע, אף שהיא עומדת בתנאי המכרז. טלקאר, יבואנית קיה, תציע את קיה ריו המשפחתית שמבוססת על מכלולים דומים לאלה של יונדאי אקסנט. על פי הערכות בענף הרכב, דלק מוטורס - יבואנית מאזה ופורד - תציע רק את מאזדה 2, אף שגם פורד פיאסטה שמיובאת על ידיה זכאית להשתתף במכרז. בדלק מוטורס בחרו שלא להגיב למידע. יבואני הרכב האחרים אישרו את השתתפותם.

קיה ריו קיה ריו קיה ריו

UMI, שמייבאת לישראל את אופל קורסה, היתה רשאית אף היא להשתתף במכרז, אך בחרה שלא לעשות זאת.

במסגרת המכרז הממשלתי ישמשו המכוניות את העובדים במשטרת ישראל, בשירות בתי הסוהר ובמשרד הביטחון, לא כולל אנשי קבע בצה"ל. בסך הכל יוכלו להיבחר עד שלושה דגמי מכוניות, שניים מהם בתצורת חמש דלתות (האצ'בק) ואחד מהם יוכל להיות בתצורת ארבע דלתות (סדאן).

יצרני רכב שיספקו רכבים למדינת ישראל במסגרת המכרז יהיו מחויבים לרכישות גומלין בסכום של לפחות 35% מגובה עסקת המכירה למדינת ישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות