אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הושלמה העסקה בין קבוצת גאון אחזקות למשפחת לבנת צילום: אסף ישראלי

הושלמה העסקה בין קבוצת גאון אחזקות למשפחת לבנת

גאון תרכוש את המשביר לחקלאי ולבנת את H&O. גאון דיווחה כי בעקבות העסקה היא צפויה לרשום רווח הון של כ-10 מיליון שקל ברבעון השלישי

23.09.2009, 10:30 | כתב כלכליסט

‏קבוצת גאון אחזקות דיווחה היום (ד'), על השלמת העסקה עם משפחת לבנת להפרדת חלק מהאחזקות המשותפות בחברת 'המשביר אחזקות'. על פי מתווה העסקה, רכשה גאון אחזקות את חלקה של משפחת לבנת בחברת 'המשביר לחקלאי' (50%) ומשפחת לבנת רכשה מגאון אחזקות את חלקה (50%) בחברת H&O ובחברת 'מגדלי ערבה' (25%). זאת, כאשר גאון אחזקות ומשפחת לבנת ימשיכו להחזיק במשותף בחברות 'שיווק בוטנים' ו'אהבה'.

גאון אחזקות דיווחה כי בעקבות השלמת העסקה היא צפויה לרשום רווח הון ברבעון השלישי של 2009 בסך כ-10 מיליון שקל. כזכור, את המחצית הראשונה של 2009 סיימה קבוצת גאון ברווח נקי בסך כ-35 מיליון שקל, ואת הרבעון השני של 2009 ברווח נקי בסך כ-22.6 מיליון שקל.

לדברי שי פרמינגר, מנכ"ל קבוצת גאון אחזקות, "אנו מברכים על השלמת העסקה עם משפחת לבנת. עסקת המשביר הינה חלק מאסטרטגיית הקבוצה לביצוע תהליך רה-ארגון במבנה הקבוצה.  

פרמינגר הוסיף, כי "עם השלמת העסקה, חברת המשביר לחקלאי, שהינה החברה השנייה בגודלה במשק הישראלי לאספקת תשומות למגזר החקלאי, תוחזק באחזקה מלאה על ידי גאון סחר, זרוע הקמעונאות והסחר של הקבוצה.

 

את העסקה ליווה מטעם קבוצת גאון אחזקות עו"ד רם כספי ועו"ד עמי גלעד ממשרד כספי ושות', ומטעם משפחת לבנת עו"ד גיורא ארדינסט, עו"ד רועי קנר ועו"ד תומר אלפסי ממשרד ארדינסט בן נתן ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות