אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביוליין מדווחת על הצלחה בניסוי קליני לטיפול בסכיזופרניה

ביוליין מדווחת על הצלחה בניסוי קליני לטיפול בסכיזופרניה

החברה מדווחת על הצלחה במבחנים קוגניטיביים עם מובהקות סטטיסטית לעומת התרופה המובילה בשוק והפלצבו

23.09.2009, 10:31 | עומר ענבר ומישל אודי

ביוליין אר.אקס הודיעה היום (ד') כי ניתוח הממצאים בניסוי קליני בשלב 2B של BL-1020 לטיפול בסכיזופרניה, מצביע על השפעה חיובית על התפקוד הקוגנטיבי של המטופלים. בשבוע שעבר דיווחה החברה על תוצאות ביניים חיוביות בניסוי. 

לדעת החברה, התוצאות מהוות פריצת דרך בתחום הטיפול בחולי סכיזופרניה וכי השימוש ב-BL-1020 צפוי לאפשר,  טיפול בעל יעילות גבוהה ופרופיל בטיחותי משופר ובנוסף לתת מענה לבעיית התפקוד הקוגניטיבי.

התוצאות בניסויו הראו כי חולים שטופלו במשך שישה שבועות ב-BL-1020 במינון של 20 - 30 מ"ג הראו שיפור משמעותי קלינית של 9.27 נקודות במבחן ה- BACS (מבחנים קוגניטיביים המוגדרים על ידי ה-FDA) לעומת קבוצת האינבו (פלצבו) שהשיגה 6.01 נקודות במבחן וקבוצת הריספרידון, התרופה המאושרת המובילה בשוק לטיפול בסכיזופרניה שהשיגה 6.2 נקודות. התוצאות הראו הצלחה בעלת מובהקות סטטיסטית. 

בשורה חשובה לחולים ולמשקיעים

החשיבות במציאת השיפור הקוגניטיבי עשויה להיות עצומה. נכון להיום כל התרופות בשוק אינן משפרות את הפעילות הקוגניטיבית (שכלית) של החולים, אלא מטפלות רק בסימפטומים של חולי הסכיזופרניה, כמו הזיות או הקושי להבדיל בין המציאות לדמיון.

משמעות השיפור הקוגנטיבי היא כי התרופה גם מטפלת ברובד האחר של קשיי הסתגלות בחברה של אותם חולים. חולי סכיזופרניה סובלים מהתבודדות ומפחי נפש, מחסור ביכולת לתפקד במקומות עבודה, ובסביבת אנשים.

מכיוון שאין כיום טיפול תרופתי שמטפל בסימפטומים החריפים ברובד השכלי, יתכן כי התרופה של ביוליין תספק בשורה חשובה וחדישה עבור החולים מחד, ומשקיעים מתעניינים מאידך.

כבר במעמד פרסום תוצאות הביניים, לפני שהתברר כי התרופה יעילה ומשפרת את הפעילות הקוגניטיבית, הודיע מנכ"ל ביוליין, ד"ר מוריס לסטר, כי חברות פארמה גדולות מתעניינות במסחור התרופה. בעקבות התוצאות נראה כי ביוליין עושה צעד חשוב אל עבר חתימת הסכם כזה, וזאת לאחר שכבר חתמה על הסכם כזה עבור מוצר אחר, עם חברת איקאריה, שעשוי להכניס לקופתה 282 מיליון דולר בשנים הקרובות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות