אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שמואל סלבין מצטרף לוועדה לתכנון ולתקצוב של מערכת ההשכלה הגבוהה צילום: אורן אגמון

שמואל סלבין מצטרף לוועדה לתכנון ולתקצוב של מערכת ההשכלה הגבוהה

שר החינוך גדעון סער הודיע על המינוי. סלבין, לשעבר מנכ"ל האוצר, יצטרף לוועדה האחראית על תקציבי מוסדות ההשכלה הגבוהה בארץ

23.09.2009, 15:34 | נעמה סיקולר

מנכ"ל משרד האוצר לשעבר, שמואל סלבין, מצטרף לוועדה לתכנון ולתקצוב (ות"ת) של מערכת ההשכלה הגבוהה (מל"ג). שר החינוך ויושב המל"ג, גדעון סער, הודיע היום (ד') על מינויו של סלבין כחבר הות"ת. המינוי בוצע לאחר התייעצות עם יו"ר ות"ת הנכנס, פרופ' מנואל טרכטנברג. המינוי הוא ל-3 שנים עם אפשרות הארכה לקדנציה זהה נוספת.

הוועדה לתכנון ותקצוב מונה שבעה חברים, שניים מהם נציגי ציבור מחוגי התעשייה, הכלכלה, המינהל והעסקים. מינויו של סלבין כחבר בות"ת יובא לאישור מליאת המועצה להשכלה גבוהה בישיבתה הקרובה שתתקיים בסוף אוקטובר.

סלבין (56), נשוי ואב לשלושה, בעל תואר ראשון בכלכלה ויחסים בינלאומיים, תואר ראשון נוסף בהיסטוריה יהודית וכללית ופילוסופיה מהאוניברסיטה העברית. לסלבין תואר שני במינהל עסקים והוא מילא תפקידים ציבוריים שונים ומגוונים, ביניהם: יועץ כלכלי לראש הממשלה, מנכ"ל משרד האוצר, מנכ"ל משרד העבודה והרווחה ונציג ציבור בבית הדין לענייני עבודה.

הות"ת היא ועדת משנה של המועצה להשכלה גבוהה שהוקמה כדי להיות גוף מקשר בלתי תלוי בין הממשלה מצד אחד והמוסדות להשכלה גבוהה מהצד השני בכל ענייני ההקצבות להשכלה גבוהה. הוועדה מפקחת על תקציב ההשכלה הגבוהה בישראל ומחלקת אותו בין המוסדות השונים, מבקרת את ניהול התקציבים כדי למנוע גירעונות או חריגות ואחראית גם על תוכניות הפיתוח של מערכת ההשכלה הגבוהה. בין היתר גם ממליצה הות"ת על פתיחת מוסדות חדשים ותוכניות לימוד במוסדות הקיימים שיש להם משמעות כלכלית ניכרת.

יו"ר הוועדה לתכנון ולתקצוב, פרופ' מנואל טרכטנברג, בירך על מינויו של סלבין. "מדובר במינוי מצוין, אשר יש ביכולתו לתרום רבות לקידום מערכת ההשכלה הגבוהה בישראל" אמר פרופ' טרכטנברג והוסיף "לשמואל סלבין ניסיון עצום הן במערכת הציבורית והן בעולם העסקי, כך שהוא יוכל לתרום רבות לות"ת במגוון תחומים, ובכלל זה בנושאים תקציביים ופנסיוניים ובתכנון עתידה של המערכת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות