אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיש העשיר ברוסיה הגיש הצעה לרכישת ניו ג'רזי נטס צילום: בלומברג

האיש העשיר ברוסיה הגיש הצעה לרכישת ניו ג'רזי נטס

בארצות הברית תוהים עם מיכאיל פרוחורוב יתחיל את העידן הרוסי בליגת הכדורסל של צפון אמריקה

23.09.2009, 16:45 | מריה קולסניקובה, בלומברג

מיכאיל פרוחורוב, האיש העשיר ביותר ברוסיה, הציע לרכוש את קבוצת הכדורסל ניו ג'רזי נטס ולסייע להעביר אותה לברוקלין.

ג ג'יי זי. ישתף פעולה עם הרוסים? | צילום: בלומברג ג

המיליארדר כתב בבלוג שלו כי בסוף השבוע האחרון שלח מכתב ליזם הנדל"ן, ברוס ראטנר ולשאר בעלי המניות של הקבוצה, בו הציע "סכום סמלי" לקבוצה תמורת מימון הבנייה של האולם החדש בניו יורק.

אם הצעתו תתקבל, פרוחורוב יהפוך להיות הבעלים הראשון של קבוצת כדורסל בליגת ה-NBA שאינו מצפון אמריקה. הוא מתכוון להפוך את רוסיה "לאחת מאליטות הכדורסל העולמיות". להערכתו העסקה משתלמת רק "אם הטכניקות של ה-NBA ינוצלו לפיתוח סיסטמתי של כדורסל ברוסיה".

ראטנר רכש את הנטס תמורת 300 מיליון דולר ב-2004, מתוך כוונה להעביר את הפרנצ'ייז  לברוקלין, שם הוא מתעתד לבנות את מרכז ברקליס בעלות של 800 מיליון דולר. ההיכל הוא המוקד של פרויקט פורסט סיטי רטנר שנבנה בעלות של 4 מיליארד דולר, ויכלול חלל מסחרי ובנייני מגורים. הפרויקט נתקל בהתנגדות מצד השכנים בשל גודלו וההתחייבות להשתמש בכספי הציבור לסיוע למשקיע פרטי.

פרוחורוב, בן ה-44 מסר כי חברת האחזקות שלו, Onexim תציע להלוות לרטנר ולשותפים שלו את הכסף הדרוש לבניית מרכז ברקליס, מחצית מהכסף תלווה החברה בעצמה מבנקים בינלאומיים.

ג'וזף דפלסקו, דובר של פרויקט פורסט סיטי ראטנר לא הגיב לידיעה. דובר הנטס, בארי באום מסר בשם מנכ"ל הקבוצה, ברט יורמק שאין תגובה.

מיליארדר בגובה 2.04 מטר

פרוחורוב המתנשא לגובה של 2.04 מטר הוא רווק ואוהד מושבע של כדורסל, המהדורה הרוסית של מגזין פורבס העריכה את שוויו ב-9.5 מיליארד דולר. באפריל 2008, פרוחורוב מכר 25% מנוריליסק, חברת הכרייה הגדולה ברוסיה לעמיתו המיליארדר, אולג דריפסקה תמורת 7 מיליארד דולר במזומן, ו-14% מיצרנית האלומיניום רוסאל.

"עלינו לשנות את המודל של התפתחות הכדורסל ברוסיה באמצעות שימוש בשיטות אימון מודרניות", אמר פרוחורוב. "הבסיס להתפתחות מסוג זה צריך להיות ליגת נוער חזקה. וזה בדיוק מה שנעשה אם נסגור את העסקה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות