אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רפא בניטס יעזוב את ליברפול? צילום: רויטרס

רפא בניטס יעזוב את ליברפול?

דו"חות של ליברפול מגלים שלמנג'ר הספרדי של הקבוצה יהיו רק 20 מיליון ליש"ט בקיץ כדי לרכוש שחקנים, מה שמוביל לגל של שמועות לגבי עתידו במועדון הפרמיירליג

24.09.2009, 16:07 | אוריאל דסקל

הבעלים של ליברפול, טום היקס וג'ורג' ג'ילט, שמו "תקרה" של 20 מיליון ליש"ט על תקציב הרכש של המנג'ר רפא בניטס. כך מגלים דו"חות מיוחדים שמתפרסמים היום (ה') באנגליה.

לפי הדיווחים בניטס יקבל רק 20 מיליון ליש"ט פר עונה עד 2014 כדי לחזק את הסגל הקיים בשחקני רכש וכדי להחתים שחקנים על חוזים. הגילויים החדשים הובילו לגל שמועות בבריטניה, לפיהם בניטס יעדיף לעזוב את המועדון בקיץ מאשר לסכן את תדמיתו.

בנק רוטשילד ומריל לינץ' הוציאו את הפרטים לאור בחוברת מהודרת הנשלחת למשקיעים פוטנציאלים ברחבי העולם. בחוברת גם פרטים מביכים נוספים על היקס וג'ילט, שבשנתיים וחצי האחרונות, צוברים עוד ועוד שונאים בקרב אוהדי ליברפול.

מהחוברת ניתן להבין שהיקס וג'ילט התקשו להשיג את המימון מחדש להלוואה מ-RBS ובנק וואקוביה ואף שקלו ברצינות לקחת הלוואה של 50 מיליון ליש"ט מקרן בעייתית במיוחד (PIK loans) .

כריסטיאן פרסלואו, המנכ"ל הזמני של המועדון, טען שההסכם החסות האדיר עם standard chartered (בשווי 20 מיליון ליש"ט בשנה) יעזור לבניטס לרכוש שחקנים חדשים אבל לפי הערכות בשוק ישתמשו היקס וג'ילט בכסף החסות הזה כדי לכסות את תשלומי הריביות על ההלוואה שלקחו כדי לרכוש את המועדון.

החוברת מגלה גם שהבעלים שקלו לעלות את מחירי הכרטיסים לאנפילד ב-8% כדי לכסות את החובות בשווי 290 מיליון ליש"ט שיש למועדון ממרסיסייד. עם זאת לפי בלומברג היקס וג'ילט מתכננים להפוך 1,000 מושבים באנפילד לתאי יוקרה שיניבו יותר הכנסות מימי משחק. הצמד מתכנן גם להשיק תוכנית אקדמיות ממותגות של ליברפול ברחבי העולם.

המטרה של השניים היא להשיג צמיחה משמעותית בהכנסות המסחריות של המועדון (מספונסרים בעיקר). כיום מכניסה ליברפול 59 מיליון ליש"ט מפעילות מסחרית והמטרה של היקס וג'ילט היא להגיע להכנסות של 111.4 מיליון ליש"ט בשנה בחמש השנים הקרובות.

הקיץ היתה זו מכירתו של צ'אבי אלונסו ב-30 מיליון ליש"ט שמימנה את רכישת גלן ג'ונסון ואלברטו אקו וילאני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות