אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי האג"ח של אנטר מחפשים משקיע להשתלטות עויינת על טיב טעם צילום: אביגיל עוזי

מחזיקי האג"ח של אנטר מחפשים משקיע להשתלטות עויינת על טיב טעם

במכתב ששיגרו המחזיקים לבעל השליטה בטיב טעם קובי טרייביטש מאיימים בעלי האג"ח לפנות לבית המשפט אם הנפקת הזכויות בטיב טעם תצא לפועל

24.09.2009, 16:10 | רחלי בינדמן

מאבק השליטה בחברת טיב טעם מסלים. מצד אחד עומד קובי טרייביטש עם 40% ממניות החברה, ומהצד השני מחזיקי האג"ח של אנטר הולדינגס המחזיקים 38% מהחברה.

מחזיקי האג"ח קיבלו החלטה להסמיך את עורכי הדין רענן קליר ואלון בנימיני להתמנות ככונסים מטעמם והונחו לנקוט בכל הליך משפטי הנדרש לשם מניעת הנפקת הזכויות של החברה - שנועדה לגייס הון על מנת לפרוע תשלום של כ-30 מיליון שקל למחזיקי האג"ח של טיב טעם. במסגרת ההנפקה התחייב טרייביטש להזרים לפחות 15 מיליון שקל לחברה.

לטענת מחזיקי האג"ח, כפי שבאה לידי ביטוי במכתב ששיגרו אתמול לטיב טעם ולטרייבטיש, הנפקת הזכויות המתוכננת אמורה להתבצע לפי שווי "לא ריאלי" ועל כן דורשים שזו לא תתבצע במתכונתה הנוכחית.

לטענת בעלי האג"ח הנפקת הזכויות מתבצעת לפי שווי חברה נמוך משמעותית משוויה הריאלי של החברה (ההנפקה צפויה להתבצע לפי של שווי של קצת יותר מ-60 מיליון שקל) וזאת, לטענת המחזיקים, במטרה ברורה לנצל את העובדה שבעיתוי זה בעלת השליטה השניה בחברה, מחזיקי האג"ח, אינם יכולים לממש את זכויותיהם להשתתף בהנפקת הזכויות ובכך למעשה טרייביטש מדלל משמעותית את חלקם בטיב טעם ומחזק את כח השליטה שלו.

לצד הפניה לטרייביטש באיום לנקיטת הליכים משפטיים, פועלים מחזיקי האג"ח לאיתור משקיעים אסטרטגיים לשם ביצוע מהלך של השתלטות עוינת על טיב טעם.

מטיב טעם נמסר בתגובה: "החברה קיבלה את המכתב והיא בוחנת את הדברים. יחד עם זאת על פניו נראה כי אין כל בסיס עובדתי, משפטי או ענייני לנטען בו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות