אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זירוקס קונה את אפיליאטד קומפיוטר ב-6.4 מיליארד דולר - פרמיה של 34% על שווי השוק צילום: בלומברג

זירוקס קונה את אפיליאטד קומפיוטר ב-6.4 מיליארד דולר - פרמיה של 34% על שווי השוק

העסקה תשלש את הכנסות זירוקס ל-10 מיליארד דולר לשנה ותעביר את מרכז הכובד מעסקי ההדפסה הנחלשים לשירותי מיחשוב

28.09.2009, 17:10 | סוכנויות הידיעות

יצרנית מכונות הצילום והמדפסות, זירוקס סיכמה על רכישת  חברת שירותי המיחשוב Affiliated Computer Service  תמורת 6.4 מיליארד דולר. זו הרכישה הגדולה ביותר של החברה, שתנסה לפצות על החולשה בעסקי ההדפסה, על ידי מעבר לתחום שירותי המיחשוב.

העסקה תסייע לשלש את ההכנסות משירותים לרמה של סביב 10 מיליארד דולר לשנה, אמרה היום זירוקס. העסקה משקפת לחברה הנרכשת פרמיה של 34% על שווי השוק שלה ביום שישי, עם סיום המסחר.

אורסולה ברנס, מנכ"ל זירוקס, צילום: בלומברג אורסולה ברנס, מנכ"ל זירוקס | צילום: בלומברג אורסולה ברנס, מנכ"ל זירוקס, צילום: בלומברג

זו הרכישה הראשונה של מנכ"לית החברה אורסולה ברנס מאז שהחלה לנהל את יצרנית מדפסות הצבע הגדולה בעולם ביולי. זירוקס מעריכה את שוק שירותי המיחשוב ב-150 מיליארד דולר והיא מעוניינת לקבל דריסת רגל גם בפרוייקטים של הממשל.

כ-90% מהכנסות ACS בשנה החולפת הגיעו ממיקור חוץ או ניהול מערכות עבור ארגונים. הכנסות החברה צמחו בכ-6% לרמה של 6.5 מיליארד דולר בשנה שהסתיימה בסוף יוני.

מנגד, זירוקס רשמה ירידה בהכנסות שלושה רבעונים ברציפות והערכות הן, שכך יהיה גם ברבעון הנוכחי. ACS ננעלה במחיר של 47.25 דולר ביום שישי וזירוקס עמדה על כ-9 דולר לאחר שעלתה השנה ב-13% לעומת עלייה של 43% במדד S&P. זירוקס תשלם 18.6 דולר למניה במזומן ו-4.93 דולר במניותיה עבור כל מניית ACS. בנוסף, החברה תישא בחוב של 2 מיליארד דולר של החברה הנרכשת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות