אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר האוצר הבריטי: "נגיש לעשירים את החשבון על המשבר" צילום: בלומברג

שר האוצר הבריטי: "נגיש לעשירים את החשבון על המשבר"

אליסטייר דארלינג רוכב על הגל של ניגוח בנקאים ומתכנן לקצץ בונוסים בבנקים, להעלות מסים לעשירים ולמסות חשבונות בנק בחו"ל

28.09.2009, 19:13 | סוכנויות הידיעות

שר האוצר הבריטי אליסטייר דארלינג ידרוש מהבנקים הבריטים לצמצם את המענקים, ינסה להשית מסים גבוהים יותר על העשירים ומתח ביקורת על "תאוות בצע וחוסר אחריות" במערכת הפיננסית.

"יהיה זה נכון יותר שאלה שמרוויחים הכי הרבה ישאו במירב הנטל. נחוקק חוקים שישימו קץ לתרבות הפזיזה לפיה רווחים לטווח הקצר חשובים יותר מהצלחה לטווח ארוך. נשים סוף לבונוסים האוטומטיים בכל סוף שנה במערכת הבנקאות  ", אמר דארלינג בברייטון, בוועידה השנתית של הלייבור.

לדבריו, הוא העלה את המסים וביטל את ההנחות הפנסיוניות לעשירים. האוצר הבריטי חוקר 100 אלף חשבונות בנק בחו"ל ומצפה לשים את ידו על מסים בגובה של מיליארד ליש"ט רק מחשבונות בנקים של בריטים בליכטנשטיין.

ממשלתו של גורדון בראון מנסה להשיג תמיכה של מצביעים על ידי התקפת הבנקאים ומאותתת על כך שהעשירים יצטרכו להגיש את החשבון על חלקם במיתון החמור ביותר מאז מלחמת העולם השנייה.

"זו ממשלה על סף הפד בבחירות הבאות ואם ניגוח הבנקאים יהיה פופולרי הם יילכו על זה בכל הכח", אמר סיימון מוהן, אנליסט בנקאות ב-MF גלובל בלונדון. "זהו מקרה קלאסי של "פיקת ברך" פוליטית בתגובה למשבר הכלכלי.

הבחירות הבאות יהיו ביוני כאשר הלייבור בשוויון עם הדומקרטים-ליברלים, שהינם המפלגה השלישית בגודלה. שתיהן מפגרות ב-15% אחרי השמרנים. בראון דוחה את ההערכות, לפיהן הוא יפרוש לפני הבחירות בגלל בעיות בריאות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות