אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגלישה בסלולר מתרחבת - והספקיות חוששות מקריסה צילום: בלומברג

הגלישה בסלולר מתרחבת - והספקיות חוששות מקריסה

חברות הסלולר האמריקאיות פנו ל-FCC, הסוכנות המפקחת על השידורים, בדרישה שיוקצו להן עוד תדרים. הסיבה: גלישה מלפטופים ומסמארטפונים יוצרת עומס בלתי סביר. הבעיה, כמסתבר, היא גלובלית

29.09.2009, 11:30 | יוסי גורביץ
ספקיות הסלולר האמריקאיות פנו ל-FCC, הסוכנות המפקחת על השידורים בארה"ב, בתביעה להקצות להן עוד תדרים. הבלוג ארס טכניקה מדווח כי לדבריהן, העומס שנוצר עקב העלייה בשימוש בגלישה סלולרית מביא את הרשתות אל סף קריסה.

השימוש בסמארטפונים ובלפטופים מגדיל משמעותית את נפח הגלישה של המשתמשים בהם: חברת הסלולר T-Mobile העריכה שמשתמש סמארטפון המופעל במערכת אנדרואיד של גוגל שולח בממוצע כמות מידע העולה פי 50 על זו של משתמש בסלולר רגיל. על פי נתוני חברת סיסקו, משתמש רגיל צורך 30 מגה-בייט של מידע בחודש, ואילו משתמש סמארטפון צורך 900 מגה-בייט, ובעלי מחשבים ניידים שגולשים באמצעות מודם סלולרי צורכים כ-13,500 מגה-בייט בחודש.

בשל העלייה החריגה בצריכה, חברות הסלולר דורשות מה-FCC להגדיל את טווח התדרים שמוקצה להן, והן מציינות כי מדינות באירופה כבר החלו לשחרר תדרים נוספים לשימוש חברות הסלולר. ואכן, הבעיה איננה מוגבלת לארצות הברית, והיא רווחת ברחבי העולם המתועש. באוסטרליה, למשל, דיווחה ספקית הסלולר טלסטרה על עלייה של 170% בשימוש ברשת הסלולרית שלה ביום מותו של מייקל ג'קסון. בצרפת, מעריכה חברת SPR – ספקית הסלולר השניה בגודלה במדינה – כי משתמש לפטופ המצויד במודם סלולרי צורך פי 450 יותר פס רחב ממשתמש סלולר רגיל.

בתגובה לעומס על הרשתות שלהן, מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס, החלו כמה מן החברות לצמצם באופן ניכר את חבילות הגלישה שלהן, ולהעלות את הקנסות על חריגה מהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
הם סיבסדו דאטא על חשבון שיחות קוליות ועכשיו זה מתפוצץ להן בפנים
קרה דבר מאד פשוט - כדי לעודד את שירותי התוכן (מתוך הפנטזיה שהן גם ימכרו את התוכן) חברות הסלולר סיבסדו היסטרית את הגלישה הסלולרית - אתה משלם על שניית שיחה (בערך קילובייט של מידע) אגורה, בעוד שבגלישת דאטא עבור אגורה אחת אתה מקבל מאה קילובייט עד מגה בייט! הם יצטרכו להעלות את תעריפי הגלישה בצורה חדה מאד או לחילופין להוריד מאד את עלות השיחות (מה שעוד יותר גרוע מבחינתם כי זה עדיין 90% מההכנסות שלהם).
רשת פתוחה לכולם  |  30.09.09
4.
ל -3, יש גם ללא הגבלה
יש חברת סלולר אחת בישראל שמוכרת חבילות גלישה unlimited אמיתיות הן לסמארטפון, למחשב נייד וגם באמצעות נתב StandAlone שמהווה רשת ביתית/משרדית ומאפשר גלישה למספר מחשבים במקביל. מדובר בסלקום ואני יכול להעיד שאני מעדיף לגלוש גם בבית באמצעות המודם שלה שיש לי במחשב כי זה יותר מהיר מה WIFI של בזק, בעיקר במהירות ה upload (עד 1.5 מגה !!).
יקיר , מרכז  |  29.09.09
לכל התגובות