אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: HP שוקלת למזג את מחלקות המחשוב וההדפסה

דיווח: HP שוקלת למזג את מחלקות המחשוב וההדפסה

חברות הטכנולוגיה מתכוננות ליום שאחרי הנייר: לאחר שזירוקס רכשה את ACS מתוך כוונה לגוון את שירותיה אל מעבר לתחום המסורתי של צילום והדפסה, ייתכן שגם חברת HP תצמצם את פעילותה בתחום

30.09.2009, 15:44 | יוסי גורביץ
ענקית המחשבים והדפוס HP שוקלת למזג את חטיבות המחשבים וההדפסה שלה, תחת הנהלתו של טוד בראדלי, שמנהל כעת את חטיבת המחשבים. כך דיווח הבוקר (ד') הוול סטריט ג'ורנל. הנהלת החברה סירבה להגיב לדיווח. לדברי הוול סטריט ג'ורנל, המהלכים נמצאים בשלב מתקדם וטעונים אישורו של מנכ"ל HP, מארק הרד.

אף שמחלקת הדפוס היתה המחלקה הרווחית ביותר של HP ברבעון האחרון והציגה רווח תפעולי של 17%, בחברה מעריכים כי הירידה בדרישה לדפוס והמעבר ל"חיוב ללא נייר" יובילו לצמיחה נמוכה ביותר במכירות החטיבה ב-2010: בחברה צופים צמיחה של בין אפס ל-2% בתחום זה.

HP אינה חברת המדפסות היחידה שנערכת להצטמצמות שוק ההדפסה בשנים הקרובות: אתמול (ג') הודיעה חברת Xerox כי תרכוש את חברת ACS, ספקית שירותי מחשוב למגוון לקוחות עסקיים ומוסדיים, תמורת 6.4 מיליארד דולר, במגמה לגוון את שירותיה. הרכישה, על פי אנליסטים, מגיעה לאחר שזירוקס נפגעה באופן ניכר מהמשבר הכלכלי ומנטייתן של חברות לצמצם את רכישות הציוד המשרדי שלהן.

יצוין כי אף ש-HP משווקת כ-20% מהמחשבים השולחניים בעולם, חטיבת ההדפסה שלה היא הרווחית ביותר בחברה: היא היתה אחראית ל-30% מהרווחים ברבעון השלישי של שנת הכספים 2009 לעומת 12% של מחלקת המחשבים. עם זאת, ברבעון השלישי של שנת הכספים דיווחה HP על ירידה של 19% ברווחיה – הרבעון השלישי ברציפות של ירידות ברווחים.

אתר חדשות הטכנולוגיה cnet ציין כי אם אכן תצא התוכנית לאחד את החטיבות אל הפועל, תהיה זו פניית פרסה מצד המנכ"ל הרד: בשנת 2005, תחת הנהלתה של קרלי פיורינה, היו שתי החטיבות יחידה אחת. לאחר שפיורינה הודחה על ידי חבר המנהלים, הפריד הרד – מחליפה של פיורינה והמנכ"ל הנוכחי – ביניהן.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות