אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם העבודה החדש בבנק הפועלים יגדיל הרווח הנקי ברבעון השלישי ב-130 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

הסכם העבודה החדש בבנק הפועלים יגדיל הרווח הנקי ברבעון השלישי ב-130 מיליון שקל

כפי שנחשף ב"כלכליסט", דירקטוריון בנק הפועלים אישר היום את הסכם העבודה החדש, במסגרתו יוותרו העובדים על תוספת שכר של 2.5% שהיו אמורים לקבל בתחילת 2010

30.09.2009, 15:01 | תומר זלצר

כפי שנחשף ב"כלכליסט", בנק הפועלים הודיע היום (ד') כי דירקטוריון הבנק אישר את הסכם העבודה בין הנהלת הבנק לבין ועד העובדים. על פי הערכת הבנק, השפעת ההסכמות עתידה להגדיל את הרווח הנקי של הבנק לרבעון השלישי של 2009 בכ-130 מיליון שקל.

במסגרת ההסכם, יוותרו העובדים על תוספת שכר של 2.5% שהיו אמורים לקבל בתחילת 2010. בנוסף, עובדי הבנק יוותרו על יום חופש בכל אחת מחמש השנים הבאות.

סעיפים אחרים בהסכם: שינוי במענקי יובלות – מענק ל-25 שנות עבודה יעמוד על משכורת אחת והמענק ל-40 שנות עבודה יבוטל; שינוי בדירוג השנתי - רק 20% מהעובדים יזכו לקידום אוטומטי בדרגתם במקום 50%, כפי שקבע ההסכם הנוכחי.

בנוסף, על פי ההסכם יקבלו העובדים אופציות לרכישת מניות הבנק במחיר של 1 שקל לכל אופציה או יחידות פנטום, שהזכויות המוקנות לפיהן דומות לאופציות לרכישת מניות הבנק במחיר האמור – בהיקף כולל של כ-12.7 מיליון אופציות או יחידות פנטום.

יו"ר הוועד הארצי של עובדי בנק הפעולים, שרלי אמזלג, שלח היום איגרת לעובדי הבנק שבה כתב כי "בחודש מרץ השנה חודשו המגעים בין ארגון העובדים להנהלה. צוות המו"מ בראשות ציון קינן גילה הבנה לחששות העובדים. בימים אלה, לאחר מו"מ אינטנסיבי ולאחר שההנהלה הסכימה לדרישתנו - לא לפגוע בתשלומי ההברה, משכורת 13 ומענק לשנת 2009 וכן פגיעה במעמדו ובשכרו הבסיסי של העובד – הגיעו הנהלת הבנק וארגון העובדים להסכם. בנסיבות הקיימות ומתוך אחריות משותפת של כולנו לגורל הבנק, זהו ההסכם הטוב ביותר שניתן היה להגיע אליו. בעתיד יבחן ארגון העובדים את מצב הבנק והמשק. באם המצב ישתפר – שמורה לנו האופציה לשנות סיכומים אלה במו"מ עם ההנהלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
תשובות
15 . האם אתה מראשי הועד או מהנהלת הבנק ? 13. איזה רע במיעוטו ,מותרים על התחיבות לעובדים כאשר הבכירים זוכים במשכורות עתק (הם שהביאו את הבנק למצבו) וכן הסיבה להסכם זה הועד המכור . 9. איזה ללכת הבייתה , אחרי הצימצומים שעשו כבר .הבנק בקרוב יאלץ לגייס עובדים אם ירצה לחזור למקום שהיה בו (ואני בטוח שאם השיפור במצב במשק הרבה ינטשו מרצונם). 8. ראה תשובה ל - 15 או שאינך מבין את מהות ההסכם והסיבה העיקרית לו (קידום ראש הועד לתפקיד בכיר בבנק). 4.שרון האם את/אתה חלק מאנשי הוועד הנוכחי ? הבנק לא יפטר עובדים - ע"מ לעמוד ביעדים שהציב לעצמו חסרים לו הרבה עובדים.
עובד ממורמר , מרכז  |  06.10.09
13.
הסכם ראוי וטוב, בגדר הרע במיעוטו
אם הפועלים חפץ חיים ועובדיו רוצים להוביל את הבנק בחזרה אל ראש טבלת הדירוג במערכת הבנקאית , אז ההסכם הזה הוא צעד אחד גדול וחשוב שלהם קדימה לקראת מימוש רצונם ותקוותם זו. מה גם שהם מקבלים תמורת הויתורים שלהם אופציות שעשויות לתגמל אותם יפה בעתיד.
לקוח הבנק. , צפון הארץ  |  30.09.09
לכל התגובות