אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם הפצה של עשרות מיליוני דולרים ל-BPC הישראלית עם דאו כימיקלים

הסכם הפצה של עשרות מיליוני דולרים ל-BPC הישראלית עם דאו כימיקלים

ענקית הכימיקלים האמריקאית תתקין את מערכות טיהור השפכים של חברת הקלינטק ביו פטרו קלין (BPC) בבתי זיקוק בקנדה, בארה"ב ובדרום אמריקה

30.09.2009, 18:10 | אסף גלעד

חברת הקלינטק ביו פטרו קלין (BPC), היושבת בפתח תקווה, חתמה בימים האחרונים על הסכם עם ענקית הכימיקלים האמריקאית דאו (Dow Chimicals) על הסכם שיווק ומכירות הטומן בחובו פוטצניאל הכנסות של עשרות מיליוני דולרים. לפי ההסכם, תתקין דאו כימיקלים את מתקני טיהור השפכים של BPC בבתי זיקוק בקנדה, בארה"ב, במרכז אמריקה ובדרומה.

BPC מפתחת מתקני טיהור שפכים לבתי זיקוק. היא הוקמה בשנת 2006 על בסיס טכנולוגיה שמוסחרה על ידי מכון "רמות", הממסחר טכנולוגיות שפותחו באוניברסיטת תל אביב בידי פרופ' יוג'ין רוזנברג, פרופ' אליורה רון וחזי מרואלי, ומנוהלת כיום בידי דוד אמיר, מי שמכר את נור מקרופרינטרס ל-HP. ההסכם בין BPC לבין דאו כימיקלים, חברה הנסחרת בניו יורק בשווי של 29 מיליארד דולר, הגיע לאחר שהתאגיד האמריקאי החליט להיכנס לענף טיהור מים באמצעות תהליכים כימיים.

המערכת של BPC היא למעשה אגן מים האוגר שפכי ייצור נפט ומטפל בהם באמצעות תרכיז בקטריות ייחודי, הניתן להרכבה לפי סוג הטיהור הנדרש. דאו התחייבה בפני BPC להתקין מערכות טיהור שפכים בבתי זיקוק בצפון אמריקה ובדרומה בתוך 3 עד 4 שנים, שבמהלכו תכניס בעקבות העסקה עשרות מיליוני דולרים. כיום נבחנים המתקנים שפותחו ב-BPC במסגרת פיילוט בהודו ובדרום אפריקה.

עד כה גייסה החברה 8 מיליון דולר מהקרן האמריקאית 21 Ventures, ובקרוב תחל סבב גיוס נוסף של 10 מיליון דולר. בימים אלה היא מצויה בתהליך של איתור משקיעים נוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות