אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק מלאנוקס: גם סיגמא מתמודדת על רכישת קופרגייט ב-200-150 מיליון דולר

לא רק מלאנוקס: גם סיגמא מתמודדת על רכישת קופרגייט ב-200-150 מיליון דולר

מקורות בתעשייה מוסרים כי גם אם תצא לפועל עסקת הרכישה, הדבר לא ייעשה בזמן הקרוב ויחלפו שבועות רבים בטרם תיחתם

30.09.2009, 19:22 | אסף גלעד ומאיר אורבך

חברת קופרגייט הישראלית ממשיכה במשא ומתן על רכישתה, וכעת נודע כי גם חברת השבבים האמריקאית סיגמא (Sigma Designs) בין המתמודדות על הרכישה - בהיקף שצפוי לעמוד על 200-150 מיליון דולר. לפני כחודש היתה זו חברת מלאנוקס הישראלית שניהלה משא ומתן דומה והעניקה לקופרגייט תו מחיר של כ-200 מיליון דולר, המהווה עבור בעלי המניות "מחיר עוגן" עבור הצעות הרכש השונות. מקורות בתעשייה מוסרים כי גם אם תצא לפועל עסקת הרכישה, הדבר לא ייעשה בזמן הקרוב ויחלפו שבועות רבים בטרם תיחתם.

המשא ומתן בין קופרגייט לבין מלאנוקס עלה על שרטון בחודש שעבר לאחר חילוקי דעות שהתגלעו סביב מחירה של קופרגייט ועיתוי הרכישה, אך עיקר המחלוקת סבבה סבבי חוסר הסינרגיה בין שתי החברות. מלאנוקס מציעה פתרון תקשורת לארגונים בעלי נפח נתונים גבוה ואילו קופרגייט ידועה בזכות שבבים להעברת מולטימדיה דיגיטלית לבתי אב, בעיקר טלוויזיה. מלאנוקס אף "שילמה" מיד לאחר היוודע דבר המשא ומתן בינה לבין קופרגייט בירידה חדה במנייתה בגלל חוסר שביעות הרצון של המשקיעים מאי הסינרגיה בין שתי החברות.

דווקא סיגמא, חברה אמריקאית המפתחת מערכות תקשורת להעברת מולטימדיה בקצבים גבוהים, נחשבת לבעלת סינרגיה רבה יותר עם קופרגייט. סיגמא נסחרת בנאסד"ק בשווי שוק המתקרב ל-400 מיליון דולר ומעסיקה 326 עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות