אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שתי חברות ישראליות פיתחו יישומים ל־Google Wave

שתי חברות ישראליות פיתחו יישומים ל־Google Wave

ל"כלכליסט" נודע כי גוגל פנתה לחמש חברות, בהן 6rounds ו־LabPixies הישראליות, בבקשה לפתח יישומים לשירות החדשני שלה, שאתמול נפתח ל-100 אלף גולשים ראשונים

01.10.2009, 07:04 | עומר כביר

הזווית הישראלית בגל של גוגל: החברות הישראליות 6rounds ו־LabPixies נבחרו על ידי גוגל לפתח יישומים לשירות החדשני של החברה - Google Wave.

כך נודע ל"כלכליסט". אתמול נפתח השירות נפתח לניסוי מורחב הכולל 100 אלף גולשים.

מדובר בהישג מרשים בעבור החברות הישראליות, שכן ענקית החיפוש פנתה לחמש חברות בסך הכל. כשיושק רשמית, צפוי השירות לשמש עשרות מיליוני גולשים, ולהגדיל משמעותית את החשיפה ואת פוטנציאל ההכנסות של חברות אלו, שלפי הערכות יכול להגיע לעשרות מיליוני דולרים בשנה.

שירות Google Wave הנו פלטפורמת תקשורת ושיתוף קבצים. השירות מאפשר למשתמשים ליצור גל (Wave) בנושא מסוים, ולהזמין חברים לתקשר בו באמצעות העלאת טקסטים, קובצי וידיאו ותמונות, שיחה, סימון מיקום או מסלול ועוד. מדובר למעשה בפלטפורמה אחת המאגדת כלים שעד כה היו זמינים בצורה נפרדת, ומאפשרת צפייה בהם גם כעבור זמן.

בדומה לאייפון, כל חברה תוכל לתרום בעתיד אפליקציות משלה ל־Google Wave. כעת, בשלב הבדיקה וההשקה, גוגל לא פתחה את הפלטפורמה לשימוש חופשי אלא אפשרה רק לחמש חברות שאליהן פנתה, בהן שתי החברות הישראליות, לפתח יישומים.

היישום שפיתחה 6rounds עבור השירות מאפשר למשתתפים לנהל דרכו שיחות וידיאו, כולל פעולות אינטראקטיביות. "אפשר לשלוח אחד לשני מתנות וירטואליות, כמו כוס בירה, או לגלוש ביחד בפייסבוק", אמר מנכ"ל החברה דני פישל. לדברי סמנכ"ל התפעול של החברה אילן לייבוביץ', החברה מקווה לייצר הכנסות באמצעות שני מודלים: תשלום עבור שירותים מתקדמים, כמו רקעים מיוחדים, ושיתוף פעולה עם אתרי מסחר. "נפתח יישומים שמאפשרים או מקדמים רכישה כמו פיתוח שיאפשר לקונה ב־eBay לשוחח פנים מול פנים עם המוכר", מוסיף פישל.

  

היישום שפיתחה LabPixies הנו משחק סודוקו שיתופי, המאפשר למשתתפי הגל להתחרות זה בזה. מנכ"ל החברה רן בן־יאיר ציין שהחברה תייצר הכנסות באמצעות שילוב פרסומות ביישום זה וביישומים אחרים שבכוונתה לפתח ל־Google Wave.

סרטון ההדגמה של אפליקציית 6rounds

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות