אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פפושדו: מימון מחדש להלוואות בגובה 43.7 מיליון יורו צילום: יואב גלאי

פפושדו: מימון מחדש להלוואות בגובה 43.7 מיליון יורו

חברת פארק פלאזה שבבעלותו מיחזרה מסגרות אשראי עבור חברות בנות בבעלות חלקית, וחברה בת בבעלות מלאה לחמש שנים נוספות

01.10.2009, 13:38 | ענת ציפקין

חברת פארק פלאזה, בבעלות איש העסקים אלי פפושדו, השיגה מימון מחדש למסגרות אשראי בגובה כולל של 78 מיליון יורו, כאשר חלקה של הקבוצה בהן מסתכם ב-43.7 מיליון יורו. הלוואות אלו נלקחו עבור שתי חברות בבעלות חלקית של הקבוצה Ultrecht victoria hotel BV ,Victoria hotel CV ובעבור חברה שלישית הנמצאת בבעלות מלאה של פארק פלאזה - Mandarin Hotel BV.

מסגרות אשראי אלו, שניתנו במקור על ידי מריל לינץ', הגיעו לפרעון ב-30 בספטמבר. אך פארק פלאזה מיחזרה אותן באמצעות Aareal Bank (שרכש את זכויותיה של מריל לינץ' על הלוואות אלו) לחמש שנים נוספות בריבית קבועה של 5.1%. בתמורה להארכת מסגרת האשראי, שיעבדה פארק פלאזה לבנק את שלושת הנכסים עבורן נלקחו ההלוואות - Utrecht Victoria ,Victoria hotel ו-Mandarin Hotel - הנמצאים שלושתם בהולנד.

מלון פארק פלאזה ווסטמיניסטר מלון פארק פלאזה ווסטמיניסטר מלון פארק פלאזה ווסטמיניסטר

בתחילת השבוע פירסמה פארק פלאזה את דו"חותיה הכספיים למחצית הראשונה של 2009 מהם עולה כי הכנסותיה של פארק פלאזה נשארו יחסית יציבות, והסתכמו ב-39.7 מיליון יורו, זאת לעומת 46.7 מיליון יורו במחצית מקבילה אשתקד. הירידה מוסברת בעיקר במחירו הממוצע של חדר ללילה, ובשינויי שער החליפין יורו-ליש"ט, שכן כ-40% מהכנסותיה של פארק פלאזה מגיעות מבריטניה.

פארק פלאזה מסכמת את המחצית עם רווח תיפעולי של 6.8 מיליון יורו, אך בניכוי הוצאות מימון והוצאות אחרות מסכמת את המחצית הראשונה של 2009 בהפסד נקי של 3.9 מיליון יורו, ועם תזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת בגובה של 48 מיליון יורו, שנבע בעיקר בשל מימון פרוייקטים בהקמה - בעיקר פרוייקט הדגל של החברה - מלון ווסטמינסטר בלונדון. לפארק פלאזה 41 מיליון יורו בקופה.

מדד מקובל בתחום המלונאות הוא ה-RevPar - הכנסה ממוצעת לחדר. מנתוני דוחותיה של פארק פלאזה, עולה כי בחציון החולף רשם המדד ירידה מ-91.8 יורו ל-75.4 יורו . את ה-RevPar משכו כלפי מעלה בעיקר אחזקותיה של הקבוצה בבתי מלון בבריטניה, שם עמד ה-RevPar הממוצע על 108.7 יורו במחצית השנה החולפת. בהולנד הסתכם ה-RevPar ב-92.4 יורו, ואילו בגרמניה והונגריה הוא עומד על 40.1 יורו בלבד, כאשר את עיקר הירידה בערכו סופגת הונגריה, על רקע השלכותיו הקשות של המשבר הכלכלי על מדינות מזרח אירופה.

ההשלכות השליליות של המשבר העולמי באות בדוחותיה של הקבוצה לידי ביטוי גם בירידה בשיעורי התפוסה בחדרים. בתי המלון של הקבוצה בלונדון רושמים שיעור תפוסה ממוצע של 83%, בהשוואה לשיעור תפוסה מממוצע של 83.9% בהולנד, אך 67% בלבד בגרמניה והונגריה.

פארק פלאזה הוטלס מפעילה בבעלות, או בזיכיון, בתי מלון תחת המותג Carlson Hotels באירופה, המזרח התיכון ואפריקה ונסחרת בבורסת לונדון מאז שנת 2007 לפי שווי שוק של כ-46 מיליון ליש"ט. אך עיקר הכנסותיה מפעילותה בבריטניה, הולנד, גרמניה והונגריה.

עוד עידכנה החברה בדוחותיה השבוע כי פרוייקט הדגל שלה, פארק פלזה ווסטמיניסטר, יפתח כמתוכנן במחצית הראשונה של 2010 וכי קיבלה הארכה לקווי אשראי בגובה של 27 מיליון ליש"ט למימון הפרוייקט. עד סוף אוגוסט 2009 מכרה פארק פלאזה 837 דירות מתוך 1021 בפרוייקט, ותמורתם קיבלה כ-245 מיליון ליש"ט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות