אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסחר באסיה הסתיים במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים צילום: בלומברג

המסחר באסיה הסתיים במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים

הירידות היו על רקע עוד תחזית שחורה של רוביני. הקוספי ירד ב-2.6%, הניקיי השיל 0.84% מערכו ובהונג קונג נרשמה עלייה של 0.3%

05.10.2009, 11:39 | ענת ציפקין
בורסות אסיה נסחרו בירידות שערים על רקע תחזיות עגומות לשווקים הפיננסיים שמספק "נביא הזעם" נוריאל רוביני. בדרום קוריאה ירד מדד הקוספי ב-2.57%, ביפן השיל מדד הניקיי 0.84% מערכו ובהונג קונג נרשמה דווקא עלייה של 0.26%.

פרופסור רוביני, מהבודדים שחזו את משבר האשראי העולמי, אמר ששוקי ההון ושוקי הסחורות צפויים לרדת בחדות בחודשים הקרובים, זאת מכיוון שקצב ההתאוששות העולמית מהמשבר איטי, ומאכזב משקיעים רבים. "השווקים זינקו יותר מדי, מהר מדי ומוקדם מדי" אמר רוביני בראיון טלוויזיוני מאיסטנבול ב-3 לאוקטובר. "אני רואה סיכון גבוה לתיקון בשווקים, במיוחד כעת כאשר השווקים נוכחים בכך שההתאוששות אינה מהירה בעלת צורת V, אלא איטית בעלת צורת U". להערכת רוביני, התאוששות צפויה סביב הרבעון הרביעי השנה או הרבעון הראשון בשנה הבאה.

את עיקר ירידות השערים ריכזו מניות של יצואניות אסייאתיות, על רקע חששות שהביקוש מארצות הברית למוצריהן יירד. בתוך כך, המשיך מחירו של הנפט הגולמי לרדת גם ביום שישי, ב-1.2% נוספים, וגם מדד המתכות המשולב ירד ב-2% ביום שישי בבורסת לונדון, זאת בנוסף לירירדה של 2.8% שרשם ביום חמישי. לאור נתונים שפורסמו בארצות הברית ב-2 באוקטובר הודיעו שרי האוצר של שבע המדינות המתועשות G7 כי תנודות קיצוניות בשערי מטבע החוץ, ובעיקר הדולר, מאיימים על צמיחה כלכלית גלובלית. הם חתמו את המפגש בכך שהסכימו כי המשך היחלשותו של הדולר מאיימת עת התאוששותו של העולם מהמשבר החמור בתולדותיו, ולמרות זאת, הדולר ממשיך להיחלש אל מול היורו, יום שני ברציפות. מהנתונים שפורסמו בארצות הברית בשבועיים האחרונים עולה כי קצב הייצור התעשייתי עדיין איטי מהצפוי, והיקף המכירות של הבתים החדשים עדיין חלש מהתחזיות.

מניות במרכז

Mitsui &Co - מניית בית ההשקעות היפני המשקיע בעיקר בסחורות, איבדה 3.4% מערכה.

Mitsubishi corp מניית בית ההשקעות היפני ירדה ב-2.9%.

HSBC - מניית הבנק החסירה 1% מערכהבהונג קונג, לאחר שבכיר בבנק העריך כי צפוי גל שני של המשבר העולמי, וכי אין בכוונת הבנק לפיכך להתרחב בקצב מהיר, אלא שמרני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות