אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התקיעות של חג הסוכות צילום: אפי שריר

התקיעות של חג הסוכות

מה גרוע יותר מפקק אינסופי בדרך למנגל בצפון? מכונית מושבתת על הכביש המהיר. הנה כמה נתונים על התקלות הנפוצות בדרך לחופשה הנכספת

05.10.2009, 08:40 | תומר הדר

השבוע, כבכל שנה בימי החגים, ייצאו לכבישי ישראל מאות אלפי נהגים בדרכם לאתרי הנופש בצפון הארץ ובדרומה כדי להעביר את הימים האחרונים של הקיץ ברוגע. לפי תחזית מזג האוויר, צפויה לנופשים ביום שלישי הפתעה לא נעימה במיוחד בדמות גשם, אך בשאר ימי השבוע יהיה חם מהרגיל. מטבע הדברים, סיוטו של כל נופש - במיוחד אם הוא מלווה בעדת ילדים ובמטען עודף 0 הוא להיתקע בדרך. אך לעתים ניתן להתגבר על התקלות מראש באמצעות טיפול מונע.

למרבה המזל, בראש השנה לפני כשבועיים שררו בכבישי ישראל תנאים דומים למדי לאלה שישררו השבוע, כולל ימים חמים וגשמים מפתיעים. חברת שגריר, המתמחה בחילוצי רכב ומתן שירותי דרך, תיעדה בקפדנות את אופי התקלות שבגינן חולצו אלפי מכוניות בראש השנה, מה שמאפשר לנו לקבל תמונה מדויקת למדי של הגורמים שיביאו ככל הנראה לתקיעתן של מכוניות בימי החג השבוע.

חוף צאלון, צילום: אפי שריר חוף צאלון | צילום: אפי שריר חוף צאלון, צילום: אפי שריר

הנתון הבולט ביותר של שגריר הוא שכמעט חצי מהמכוניות שחולצו בחג, 1,081 כלי רכב, סבלו מבעיות חשמליות. בעיות רבות כאלה נגעו למערכות המיגון והאיתור של הרכב, שלא אפשרו את התנעתו. לפני יציאה לנופש מומלץ לוודא את תקינותם של משבת המנוע (אימובילייזר) ושל הקודנית. במקום השני בטבלת החילוצים של שגריר נמצאים 478 כלי רכב - כ־20% מכלל החילוצים. באלה התגלו בעיות במנוע. לפני היציאה לנופש מומלץ לבצע עצירה קצרה במוסך כדי לוודא את תקינות המערכות המכניות. במקום השלישי נמצאים 318 כלי רכב, שהם 13.5% מכלל חילוצי שגריר, שסבלו מבעיית התחממות. מומלץ לגשת למוסך לפני הנסיעה כדי לוודא את תקינות מאוורר המנוע ומערכת הקירור. וכמובן לנסוע בזהירות.

שאר החילוצים שביצעה שגריר במהלך החג נוגעים בעיקר לתקלות שהשפיעו על קבוצות של מכוניות ספורות, כגון תקרים בגלגלים, בעיות במערכות הדלק ומקרים של בעלי רכב שננעלו מחוץ למכוניתם.

נתון מעניין נוסף שעולה מנתוני שגריר קשור למקומות שבהם קיים הסיכוי הגבוה ביותר להיתקע. מטבע הדברים, גוש דן, שבו מתחילות רוב הנסיעות, הוא האזור שבו חולצו עיקר כלי הרכב על ידי שגריר. בסך הכל 20% מן המכוניות אשר חולצו בראש השנה טופלו בגוש דן. במקום השני, שבו נרשמו 15% מכלל החילוצים, נמצא אזור השרון השופע בפארקים וחניוני נופש, ואילו במקום השלישי נמצאים מישור החוף הדרומי וחבל לכיש. את המקום הרביעי חולקים הגליל והעמקים וירושלים, שני אזורים מתוירים למדי שבכל אחד מהם התקיימו 8% מכלל חילוצי החג. שאר החילוצים התבצעו בחיפה, בגליל העליון, בבאר שבע ובחיפה.

התקלות הנפוצות ביותר (לפי חברת שגריר)

47.5% - מערכת החשמל

20.5% - מערכת המנוע

13.5% - מערכת הקירור

8% - תאונה

10.5% - תקלות אחרות

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות