אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי השליטה באסים השקעות סיכלו אסיפה של מחזיקי איגרות החוב

בעלי השליטה באסים השקעות סיכלו אסיפה של מחזיקי איגרות החוב

בעלי השליטה למחזיקי האג"ח: "אנחנו מבקשים שתיתנו לנו עוד זמן". מחזיקי האג"ח שוקלים לבקש מביהמ"ש לממש שעבודים שרשומים על שמם

05.10.2009, 08:54 | סיון איזסקו

בעלי איגרות החוב של אסים השקעות בוחנים לפנות לבית המשפט בבקשה לממש שעבודים שרשומים לטובתם על מניות החברה־הבת אסים נדל"ן המחזיקה בנכסי הנדל"ן של החברה.

אתמול היתה אמורה להתכנס אסיפת בעלי איגרות החוב של אסים, כשעל סדר יומה מתן הזדמנות לבעלת השליטה החדשה, נץ בונדס, לבוא ולהציג תוכנית עסקית שתשכנע את בעלי האג"ח של אסים לחזור בהם מדרישתם להעמיד את יתרת החוב כלפיהם לפירעון מיידי. אולם מסיבות טכניות אי אפשר היה לפתוח באסיפה, שכן 48% בלבד מבעלי האג"ח שלחו כתבי הצבעה ולשם פתיחת האסיפה דרושים היו לפחות 50% מכתבי ההצבעה. "אסים השקעות עשתה תרגיל. היא לא שלחה את אישור הבעלות על איגרות החוב המוחזקות על ידיה ובכך לא התאפשר קוורום חוקי לפתיחת האסיפה. לכן הדיון נדחה בנסיבות טכניות לשבוע הבא", אמר אתמול עו"ד אופיר נאור ממשרד נאור גרשט המייצג את בעלי האג"ח.

את אסים ייצגו באסיפה המנכ"ל המשותף ניב אהרוני והדירקטור צבי איציק. השניים נשאלו מדוע לא שלחו את כתבי ההצבעה. "לא רצינו לקיים את הדיון היום, כיוון שבחודש האחרון היו הרבה חגים ולא הספקנו להכין תוכנית עסקית. אנחנו מבקשים שתיתנו לנו עוד זמן", אמר אהרוני, "בחודש האחרון הספקנו לטוס למזרח אירופה וביקרנו בנכסים של החברה - מה שראינו זה ששווי הנכסים של החברה תואם את הערכות השווי שהוצגו לגביהם. בקופה יש לנו 4 מיליון שקל, כך שנוכל לעמוד בתשלום האג"ח של נובמבר, שהיקפו כ־3 מיליון שקל".

אחד מהמשקיעים המוסדיים הטיח באהרוני ובאיציק: "נודע לי שיומיים אחרי אסיפת בעלי האג"ח הקודמת שבה הצהרתם כי לא תממשו נכסים, פניתם לכמה גורמים וניסיתם לעניין אותם ברכישת הנכסים". נציגי החברה לא הכחישו כי קיימו שיחות בנושא, אולם טענו כי ההתחייבות שלא למכור נכסים לא כללה התחייבות שלא לדון במכירת נכסים אלה.

מנהל השקעות בגוף מוסדי אמר אתמול: "רק מפני ששני הבחורים הללו (איציק ואהרוני - ס"א) רכשו את החברה בנזיד עדשים, זה לא אומר שאנחנו צריכים לתת להם לנהל את החברה עבורנו. אין להם כל ניסיון בנדל"ן במזרח אירופה. לטענתם, לבעלי המניות שלהם יש ניסיון בתחום הנדל"ן במזרח אירופה אולם הם מסרבים לחשוף את זהותם".

בעקבות הלחץ שהפעילו בעלי האג"ח על מנהלי נץ בונדס לחשוף את זהות בעלי המניות העומדים מאחורי החברה, הם הסכימו לחשוף רק כי בעלי השליטה בנץ בונדס הם גם הבעלים של מלון הולידיי אין באשקלון וכן כי רכשו את מגדל אפריקה ישראל ברחוב אחד העם מידי אפריקה ישראל.

על פי הערכות בשוק ההון, אחד משני בעלי השליטה באסים, המסרבים להיחשף, הוא טוני אלישע המתגורר בבלגיה ומחזיק במניות נץ בונדס באמצעות חברת נאמנות. על פי ההערכות היה אלישע מעורב בעבר בקבוצת משקיעים שרכשה את מגדל אפריקה ישראל באחד העם בתל אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות