אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": גירושים של סוכן ביטוח מקשים על חקירת מנורה צילום: צביקה טישלר

בלעדי ל"כלכליסט": גירושים של סוכן ביטוח מקשים על חקירת מנורה

גרושתו של ערן רובין, שותף בסוכנות "יותר" שתיווכה בין לקוחותיה לבין מנורה, דורשת את חלקה בסוכנות. רובין: "אין קשר בין הגירושים לפרשה"

06.10.2009, 17:24 | רחלי בינדמן

החקירה בפרשת ההלוואות הבעייתיות ב מנורה מבטחים נתקלת בקשיים בלתי צפויים: ל"כלכליסט" נודע שסכסוך גירושים שבו מעורב ערן רובין, שותפו של מיקי גרובר בסוכנות הביטוח "יותר", מסבך את החקירה שמנהל האוצר כנגד מנורה באמצעות משרד רואי החשבון בר לב. גרובר היה אחד הסוכנים שבתיווכו נתנה מנורה הלוואות ללקוחותיו.

אשתו של רובין, אפרת, מנהלת נגדו הליך גירושים בבית הדין למשפחה בשלוש השנים האחרונות, ובמסגרתו היא מבקשת לקבל את החלק בסוכנות הביטוח שלטענתה מגיע לה. גורמים המקורבים לפרשה טוענים שהסכסוך בין בני הזוג מקשה על התחקות אחר נכסים ולקוחות שבהם הסוכנות מחזיקה, בשל ניגוד אינטרסים בין הצדדים.

לפני כחודש נחשף כי מנורה מבטחים נתנה הלוואות ללקוחותיה בתיווך שני סוכני ביטוח עיקריים, מיקי גרובר ועזרא גבאי, וזאת ללא גיבוי של ביטחונות הולמים להחזר ההלוואה. המפקח על הביטוח בודק את התנהלותה של מנורה, ולפני כחודש החליט לפשוט על משרדי מנורה ולחקור את הפרשה לעומקה. בין היתר, נבחנת אפשרות שחלק מהלווים של מנורה היו גורמים בשוק האפור.

במסגרת סכסוך הגירושים של השותף רובין עם אשתו, הוא ביקש לקבל פטור מתשלום אגרת בית המשפט בטענה כי "מצבו הכלכלי אינו בטוב". בית המשפט דחה את הבקשה.

רובין השיב בתגובה: "בספטמבר 2007 הוציא שופט בית הדין למשפחה צו לחשיפת המאזנים של סוכנות 'יותר'. הסוכנות שיתפה פעולה באופן מלא עם דרישות בית המשפט, והמאזנים נחשפו במלואם. אני לא מעורב בפרשת מנורה, ואין שום קשר בין הגירושים שלי לבין החקירה שמתנהלת. הסוכנות משתפת פעולה באופן מלא עם חוקרי האוצר, וכל המידע שקוף וגלוי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
אחח ... הספינים
כתוב: "גורמים המקורבים לפרשה טוענים שהסכסוך בין בני הזוג מקשה על התחקות אחר נכסים ולקוחות שבהם הסוכנות מחזיקה, בשל ניגוד אינטרסים בין הצדדים. " עוד כתוב, "מנורה מבטחים נתנה הלוואות ללקוחותיה". ואני שואל - מה הקשר? מנורה נתנה הלוואות? נתנה. ללקוחותיה? לקוחותיה. מה ענין הנכסים שסוכנות הביטוח מחזיקה או לא להלוואות שמנורה נתנה ללקוחותיה? אין ענין. אין קשר. אבל פתאום הכתבות כבר לא עוסקות בבכירים במנורה שאישרו הלוואות, קיבלו בונוסים על גידול בפרמיות וגזרו קופונים ממרווחי הריבית. פתאום עוסקים כולם בגרושתו הגרושה של זוטר בסוכנות שתיווכה בין לווה מרצון למלווה בששון. יפה. תשובה אפשרית -
אחד שמבין  |  08.10.09
5.
לדני
א. ברור שאם היתה נשואה 3 שנים אז ברור שמגיע לה חלק בחברה....... ואם מעורבים שם ילדים אז בכלל- לא זורקים אשה וילדים לרחוב כמו שרבים מאלה שהכסף עולה להם לראש עושים. ב. דני הנחמד שלדעתי זו בכלל "דנית הלא נחמדה" - ואני שמתי לב שמאחורי הרבה גברים "חננות" ו"נחמדים" מסתתרת קרחת חבויה ושטנית והפרצוף האמיתי מתגלה.
לימור , תל אביב  |  07.10.09
4.
ל"דני" היקר
אתה צודק, אכן צריך לפתוח טוב טוב את העיניים לפני שמתחתנים. בחורות, שימו לב טוב טוב עם מי אתן מתחתנות... חבל שבחורות תמימות נופלות בידיים של נוכלים, תחמנים ורודפי בצע, שמה שמעניין אותם זה לעשות עוד ועוד כסף ולחשוב איך לעשוק אנשים מסכנים שאין להם מה לאכול ולהתעשר על חשבונם, במקום להתמקד קצת בחיי משפחה, זוגיות וילדים... "דני" מאחלת לך ולילדים שלך שתחווה גירושין קשים
דניאלה , מרכז  |  07.10.09
לכל התגובות