אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצים רכב שכור בנתב"ג? לכו ברגל צילום: בלומברג

רוצים רכב שכור בנתב"ג? לכו ברגל

רשות שדות התעופה מתכוונת להעביר את מתחם השכרות הרכב בנתב"ג מטרמינל 3 לטרמינל 1. המשמעות: הרחקת כלי הרכב מהתיירים והעלאת מחיר ההשכרה בגלל הצורך בארגון הסעות. רש"ת בתגובה: דווקא מסייעים לחברות ההשכרה

06.10.2009, 12:48 | תומר הדר ויסמין גיל

השכרת רכב בנמל התעופה בן גוריון עומדת להפוך למסובכת ויקרה יותר, בעקבות העתקתם של מתקני חברות ההשכרה מטרמינל 3, שבו נוחתות רוב הטיסות הבינלאומיות, לטרמינל 1.

לפני כחודש פרסמה רשות שדות התעופה מכרז לקבלת הרשאה למתן שירותים של השכרת רכב לנהיגה עצמית. במסגרת המכרז, שמסדיר את הענקת שירותי השכרת רכב לתיירים המגיעים ארצה, נקבע שלאחר כניסת המכרז לתוקף יעתיקו חברות השכרת הרכב את מתקניהן מטרמינל 3, שבו הם שוכנים כיום ליד אולם מקבלי הפנים, לטרמינל 1, שנמצא במרחק של כעשר דקות נסיעה מטרמינל 3. השטחים שיפנו חברות השכרת הרכב ישמשו ליצירת מקומות חניה.

דוכן להשכרת רכב בנתב"ג, צילום: עמית שעל דוכן להשכרת רכב בנתב"ג | צילום: עמית שעל דוכן להשכרת רכב בנתב"ג, צילום: עמית שעל

כיום פועלות בנתב"ג חמש חברות השכרה: הרץ, אלדן, באדג'ט, אוויס ו־SIXT. תחנות השכרת הרכב בנתב"ג נושאות בעיקר נטל פעילות ההשכרה בישראל. בשנה שעברה הושכרו בנתב"ג 120 אלף מכוניות, כשליש מכלל פעילות השכרת הרכב בישראל בשנת 2008.

תיירים המגיעים ארצה כיום מקבלים את מכוניתם בסמוך לאולם מקבלי הפנים שבנתב"ג, אולם בעתיד יצטרכו התיירים לנסוע בהסעה מיוחדת שתמומן על ידי חברות ההשכרה. כמו כן, העתקתם של מתקני חברות ההשכרה תדרוש הוספה של כוח אדם: "בטרמינל 1 אין די חניות והדבר ייאלץ את חברות ההשכרה להעביר מכוניות רבות למתקניהן הסמוכים לנתב"ג, מה שדורש תוספת של נהגים", אומר בכיר בענף הרכב.

"כדי להעביר את השוכרים נדרשים חמישה אוטובוסים שיפעלו מסביב לשעון, שאותן חברות ההשכרה יצטרכו לממן. ההוצאה הכספית על העברת מתקני ההשכרה תהיה גדולה ולא יהיה לנו מנוס מלייקר את תעריפי ההשכרה. נוסף על כך, רוב שוכרי הרכב הם תיירים יהודים שחוזרים לארץ לביקור נוסף, שיתקשו להסתדר עם המצב החדש", הוסיף הבכיר.

ברשות שדות התעופה טוענים כי מטרת המהלך היא דווקא לסייע לחברות השכרת הרכב: "הרשות ביצעה עבודת מטה יסודית כדי להסדיר את סוגיית פעילות חברות השכרת הרכב במתחמה, הן מבחינה תפעולית והן מבחינה בטיחותית", נמסר בתגובת רש"ת. "כיום פועלים באזור טרמינל 3 שני מתחמי השכרת רכב, אחד שבו נמסר הרכב לשוכר ושני שבו מוחזר הרכב - מה שמחייב את החברות להשתמש במובילות כדי לגרור את הרכב ממגרש למגרש. כדי להסדיר את הנושא החליטה הרשות להעמיד לרשות החברות מגרש אחד שבו יתקבל הרכב ויימסר באותו מקום, ויחסוך להן את השימוש במובילות".

בנוגע לטענה על גודלו המצומצם של המגרש החדש שהוקצה לחברות הרכב בטרמינל 1, נמסר מהרשות: "אנו דוחים את הטענה".

השטח שיתפנה באזור טרמינל 3 מיועד להגדלת החניונים קצרי הטווח הצמודים, העומדים לרשות הנוסעים.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות