אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראיון כלכליסט: מנכ"ל אופיס טקסטיל: "בסופו של דבר תהיה הצעת רכש" צילום: עמית שעל

ראיון כלכליסט: מנכ"ל אופיס טקסטיל: "בסופו של דבר תהיה הצעת רכש"

רמזי גבאי, המנכ"ל הוותיק של חברת הטקסטיל שבשליטת אליעזר פישמן, לא מוצא טעם בהמשך המסחר בבורסה, ומסביר למה לא יעבור לייצר בסין

06.10.2009, 09:05 | רחלי בינדמן

"אני חושב שזה נכון שאופיס תימחק. אין סחירות, והחברה לא זקוקה לפלטפורמה של שוק ההון, מכיוון שהיא לא צריכה לגייס", כך אומר רמזי גבאי, מנכ"ל חברת אופיס טקסטילב־23 השנים האחרונות. "מאז הפיכתה של אופיס לציבורית ב־1983", אומר גבאי, "היא לא ביצעה גיוס אחד. הבנקים רצים אחרינו כל השנים. אני מניח שבסופו של דבר תהיה הצעת רכש".

אופיס טקסטיל היא חברה בורסאית שנשלטת על ידי אליעזר פישמן ומתמחה באשפרה (שיפור החוזק והתכונות), צביעה והדפסה של בדי אריג מכל הסוגים. אופיס היא בין חברות הטקסטיל היחידות ששרדו בישראל, לאחר שלפני כשני עשורים קיבלה המדינה החלטה להוריד את שיעור המכס בהדרגה, ובכך נפתחה ישראל לתחרות מהשוק העולמי. עקב כך קרסו חברות רבות, שייצרו רק לשוק המקומי ולא עמדו במחירים שהציעו המתחרים, בעיקר מהמזרח הרחוק.

לדידו של רמזי גבאי, מנכ"ל החברה זה 23 שנה, אחת הסיבות המרכזיות לשרידות של אופיס טמונה בניהול חסר היומרות: "אנחנו לא פלצנים, אנחנו משדרים וחיים צניעות, זה חלק מהמתכון להצלחה שלנו".

בסיור במפעל החברה נדמה שגבאי מכיר בעל פה את שמותיהם של כל 200 עובדי החברה. "העבודה במפעל היא מסביב לשעון, עבודה קשה, אבל לעובדים האלה אין אלטרנטיבות בשוק. בטקסטיל המון כסף נמצא בידיים של אנשים פשוטים, ואם הם מפשלים, יכול להיגרם נזק של עשרות אלפי דולרים, ולכן ניהול כוח האדם הוא סופר־חשוב".

גבאי מתגאה כי מאז נכנס לתפקיד ב־1987, "החברה לא הציגה רבעון של הפסד, למעט הרבעון השני בשנה שעברה, אז בוצעה הפרשה עבור הסכם ההעסקה שלי". אבל למרות היציבות שבה מתנהלת החברה, נראה כי עתידה הבורסאי קצר. אופיס נסחרת כיום ברשימת השימור, לאחר ששווי אחזקות הציבור בה ירד מתחת ל־15%, כשפישמן מחזיק ביותר מ־80% מהחברה, והיא נמצאת בסכנת מחיקה מן המסחר. רמזי, כאמור, סבור שנכון לחברה להימחק מהמסחר.

רמזי גבאי, צילום: עמית שעל רמזי גבאי | צילום: עמית שעל רמזי גבאי, צילום: עמית שעל

מדוע פישמן לא מוכר אחזקות כדי להגדיל את הפיזור והסחירות במניה?

גבאי: "למה לו לפזר? אופיס חילקה ב־15 שנה 250 מיליון שקל דיבידנדים. מדובר בהשקעה הכי טובה של פישמן מבחינת תשואה. הוא רכש את האחזקות בחברה ב־1993 מבנק הפועלים, כולל המגרש שעליו מצוי המפעל, בתמורה ל־16 מיליון דולר. מאז הוא קיבל מהחברה 80 מיליון שקל רק עבור דמי שכירות".

מעדיפים לייבא

 

חברות טקסטיל נוספות הפועלות בישראל, דוגמת דלתא, כיתן ותפרון (שמחפשת בימים אלו משקיעים), מפסידות כסף, על רקע העובדה שמשווקים רבים בשוק הקמעונאי המקומי בוחרים לייבא מוצרים מוגמרים מחו"ל. מגמה זו הובילה לשחיקת הרווחיות של החברות הפועלות בתחום. חברות טקסטיל שהצליחו לחדור לשוקי חו"ל, דוגמת אופיס, ש־55% מפעילותה הם ליצוא, נפגעות באחרונה מהירידות בשער הדולר.

"אין חברות טקסטיל במצב טוב בארץ. מי שלא מאוד יעיל, מספק שירות מעולה, עם זמן אספקה מינימלי, הולך לאיבוד", אומר גבאי. "אנחנו נלחמים על כל לקוח באנגליה, באמריקה, בטייוואן, במקסיקו, במצרים וברוסיה. אנחנו אפילו מוכרים לפלסטינים, ובאמצעות מתווכים אפילו לכווית. במצב של הדולר אין לנו ברירה אלא למכור יותר. אנחנו מוכרים איכות ושירות. בשנת 2000 איבדנו את השוק האנגלי, שעבר לרכוש מפקיסטן, אבל כשהם ראו שלא מקבלים שירות, החזרנו אותם".

כיצד אתה רואה את ענף הטקסטיל המקומי בעוד עשר שנים?

"אני לא צופה שיקומו מפעלים חדשים. כל מי ששרד ימשיך להתקיים בזכות טכנולוגיה מתקדמת וניהול נכון".

לא תרוויח יותר אם תייצר בסין?

"אני לא מייצר בסין, כי אני רוצה לשמור על התעשייה כאן מתוך עיקרון, אף שהיו לי הרבה מאוד הצעות להוביל מפעלים בסין. יכול להיות שפישמן היה מרוויח יותר, אבל גם לו חשוב לשמור על המפעל ועל התעסוקה המקומית".

פישמן מחפש מזומנים. לאחרונה נודע כי הוא רוצה למכור את אחזקותיו בטן. האם גם אופיס על המדף?

"אם יהיה קונה טוב, הוא ימכור. יש הרבה מתעניינים. בכל מקרה, פישמן לא רוצה למכור את הקרקע. בינתיים אופיס היא פרה חולבת, ואין משהו על הפרק".

יש סיכוי שתבצע MBO (רכישה של הנהלת החברה את השליטה בה)?

"אני כבר זקן. אני נמצא בגיל שכבר עשיתי את שלי. אני נשאר עם פישמן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
רמזי
הכל נובע משילוב של: אישיות מתאימה + רקע תעסוקתי קודם (לא בכיר מדי ולא זוטר מדי במעמדו של העיסוק הקודם, יחסית לנוכחי) + כישורי ניהול והנהגת אנשים, ברמה הנדרשת למידת מורכבות האתגרים + חזון/ייעוד הולם + רמה גבוהה של הנעה עצמית, אשר אינה תלויה בגורם אנושי חיצוני + יכולת "לשמור פרופרציות" ולהימנע מהאדרה עצמית
ארנון , מדרום לגדרה  |  06.10.09
לכל התגובות